البرز در جایگاه هفتم صنعت کشور قرار دارد/استان البرز ظرفیت تبدیل شدن به پایتخت اقتصادی کشور را دارد

 

استاندارالبرز با بیان اینکه البرز در جایگاه هفتم صنعت کشور قرار دارد،گفت: این ظرفیت تا جایی است که حتی استعداد تبدیل شدن به پایتخت اقتصادی کشور نیز وجود دارد.

بنا به گزارش سپیده بهرامی خبرنگار پستچی نیوز و نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، “دکتر محمد علی نجفی”، صبح پنجشنبه در آیین افتتاح خط تولید کارخانه آرد در ماهدشت با تبریک سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) و فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار داشت: در اولین روز این دهه مبارک در واحد صنعتی مدرنی حضور پیدا کردیم که با استفاده از آخرین امکانات و تکنولوژی روز دنیا اداره می شود و انتظار می رود این مجموعه هلدینگ تولیدی با اشرافی که به فناوری های روز دارند، تجارب خود را به البرز بیاورند.
وی با خدا قوت به این تیم تولیدی افزود: خوشحال کننده است که اساتید این بخش با مدرن ترین کارخانه ها و تجهیزات در این مجموعه شروع بکار کرده اند.
دکتر نجفی با بیان اینکه تکنولوژی و مدیریت خوب این مجموعه منطبق بر فناوری های نوین اروپایی طرح شده است،گفت:همه تلاش برای ایجاد تسهیلات در این واحد صنعتی و دیگر مجموع امنی مشابه باید فراهم شود.
*مسئولان شهری زمینه جذب سرمایه گذاری را فراهم کنند
استاندار البرز با بیان اینکه نگاه کشور حمایت از تولید کنندگان است،گفت: مسئولان شهری و مدیران اجرایی باید زمینه جذب سرمایه گذاری را در مناطق فراهم کنند.
وی با بیان اینکه درخواست های سرمایه گذاران باید در کمترین زمان به انجام برسد،گفت: زمین ارزان قیمت و مجوزهای لازم برای متقاضیان باید در کوتاه ترین زمان محقق شود.
*البرز در جایگاه هفتم صنعت در کشور
استاندار البرز ادامه داد: این فرصت برای رونق صنعت در البرز فراهم شده، امروز می بینیم که جایگاه البرز از رتبه نهم به هفتم رسیده است و پیش بینی می شود با این روند به پایتخت صنعتی کشور هم تبدیل شویم.
وی افزود:البرز در رتبه اول ستاد تسهیل نیز قرار دارد در آمار ایجاد فرصت های شغلی به ۳۳ هزار فرصت رسیده ایم که پیش بینی می شود و ظرفیت شغل در البرز به ۶۰ هزار فرصت شغلی برسد.
*نگاه دولت رفع دغدغه مقام معظم رهبری در ایجاد شغل است
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در رونق تولید و‌اشتغال گفت:
در سال «اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال »بیشترین دغدغه مقام معظم رهبری در این زمینه بوده و همه نگاه دولت نیز رفع دغدغه‌های این بخش است.
وی بیان کرد: تولیدکنندگان این واحد تولیدی که در آن هستیم، خود از صاحبان انقلاب هستند، امروز نیز تعدادی از شهدای انقلاب اسلامی وارد کشور شدند، ایران اسلامی با شهادت و جانبازی های این عزیزان و اقتدار های آزادگان عجین شده و ما که توفیق خدمت داریم باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم حل شود.
*تاکید استاندار بر تسریع صدور مجوز شهرک صنعتی ماهدشت
وی با تاکید بر تسریع در صدور مجوز شهرک صنعتی ماهدشت ادامه داد: یک شهر کوچک صنعتی نباید در مقررات دست و پا گیر معطل مانده و شکل نگیرد،باید تسهیلات لازم فراهم شود و سریعا مشکلات حل شود.
وی افزود: شهرداری ها هم باید زمینه آسایش و رفاه مردم را فراهم کنند.
*مدیران در جمع مردم برای رفع مشکلات حاضر شوند
دکتر نجفی همچنین با تاکید تسریع در رفع مشکلات مردم تصریح کرد: همه مدیران باید توفیق حضور بین مردم را برای رفع مشکلات و موانع داشته باشیم.
*تولید بر مدار اخلاق قرار گیرد
وی افزود: موانع کارخانه های تولید آرد نیز باید برطرف شود و دست واسطه ها برداشته شود و تولید بر مدار اخلاق شکل گیرد.
دکتر نجفی ادامه داد: پاکدامنی،درست کاری و سلامت باید سرلوحه کار مسئولان باشد.
*توجه استاندار به منطقه صنعتی ماهدشت در دو سفر پیاپی
امام جمعه ماهدشت نیز در بخشی از این مراسم با قدردانی از حضور مداوم استاندار در منطقه صنعتی ماهدشت گفت: در طول یک ماه اخیر این دومین با است که شاهد حضور استاندار در این منطقه هستیم و این امر نیز ظرفیت خوبی برای اقدامات آتی خواهد بود.
حجت الاسلام احمد عظیمی زاده افزود: این دلگرمی را در استان احساس می کنم چرا که هر بار قصد طرح مواردی را با استاندار داشتم، ایشان و دیگر مسئولان با روی باز مسائل را پذیرفته اند و این موجب دلگرمی ما است.
وی با اشاره به اینکه استاندارالبرز مدیری صنعتی است،گفت: پیش بینی می شود با این روند و توجه به رونق صنایع،
البرز استان نمونه صنعت در کشور شود.
امام جمعه ماهدشت همچنین با تاکید بر حمایت و دستگیری از صنایع و تولیدکنندگان و گشایش شاهراه های صادراتی افزود: در این کارخانه از جدیدترین تکنولوژی روز استفاده شده است و انتظار می رود نقش این مجموعه های صنعتی در بازارهای ملی و بین المللی پر رنگ تر شود.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد آرد استان در ماهدشت تولید می شود تاکید کرد: مشکلات صادراتی باید برداشته شود.

رونق صنعت وتولید در البرز با اهتمام ویژه استاندار
سیروس شفقی معاون استاندار و فرماندار کرج نیز در بخشی از این مراسم با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: در اولین روز این دهه به مناسبت نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، شاهد افتتاح پروژه اقتصادی در کرج هستیم.
وی افزود: تبدیل منطقه صنعتی ماهدشت به شهرک صنعتی نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
فرماندار کرج با بیان اینکه استاندار البرز نیز دغدغه تولید و اشتغال دارند گفت: یقین داریم با اهتمام ویژه دکتر نجفی،شاهد رونق بیش از پیش صنعت و اشتغال در استان البرز خواهیم بود.
ایرج موفق مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان نیز در ادامه گفت: تلاش می شود، ظرف دو ماه آینده پروانه صنعتی شدن منطقه صنعتی ماهدشت و تبدیل آن به شهرک صنعتی صادر شود.
وی افزود: در دهه فجر امسال، ۵۵ پروژه در بخش صنعت با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۲۱ میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری تدارک دیده شده که بخشی به صورت نمادین در این ایام با حضور استاندار و مابقی به شکل موردی در روز های آتی افتتاح خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون ۷۰ درصد آرد استان تهران در البرز تامین می شود و علاوه بر این در سایر حوزه های دارویی،تولیدی و صنعتی نیز پیشگام هستیم و تلاش می شود روز به روز شاهد رشد واحدهای صنعتی در البرز باشیم.

ارسال پاسخ