با نگاهت این روزا داری منو چوب می زنی /  بزن بزن که داری خوب می زنی / یاداشت طنز / ژیلا طبسی

 

جایی خواندم ، غلامعلی جعفرزاده نماینده ی گیلانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ،  دیروز پریروز گفته است :

اگر نوبخت نبود سوت قطار دراستان گیلان شنیده نمی شد

شاید کسی باورش نشود ولی امشب که این خبر را در یک گروه تلگرامی دیدم و بعد رویش کلیک کردم تا کل مطلب را هم بخوانم و بعد رفتم دنبال عکس های مشترک بین جعفر زاده و نوبخت توی گوگل بگردم چه شور و شعفی به من دست داد از این بابت که همش تهرانی ها می زنند توی سر ما گیلانی ها که چه قدر شما گیلانی ها نسبت به هم بی احساسید ! چه قدر همدیگر را می زنید ! چه قدر زیر پای هم را خالی می کنید ! و حالا دلم می خواهد این تیتر و عکس را بردارم چند بنر بزرگ از روی آن ها بزنم و بدهم همه ی بزرگرا ها و تقاطع ها و میادین اصلی و فرعی پایتخت آویزان کنند تا به آن هایی که همش نداری هامان را به رخ می کشند و دارایی هامان را با کنایه می زنند توی سرمان ، دماغ سوخته نشان بدهم و دلشان بسوزد از این همه محبتی که بین ما گیلانی ها هست و کسی چشم دیدنش را ندارد البته.

بعد با خودم گفتم راستی چرا خودم تا حالا به این موضوع فکر نکرده بودم که با سرکارآمدن دولت جناب روحانی گرچه به عده ای که دو دوره ی متوالی برای خوش به حالش شدنش ، کلی تلاش کرده بودند کمترین توجه ای نشد و حتا کارو زندگی بعضی ها از دوره ی محمود خان هزاره ی سوم نیزبدتر شد ولی همین معاون شدن جناب نوبخت باعث شد لااقل خوش به حال خیلی ها در گیلان بشود و علاوه بر شنیده شدن سوت قطار بعد از سال ها ، سوت گرفتن پست بعضی ها هم شنیده شد . سوت بیزنس ، کارو زندگی بعضی ها واین جای بسی تقدیر و تشکر دارد ولی نمی دانم چرا به قول آقای خاتمی من همش نیمه ی خالی لیوان ها را می بینم و اصلا آدم مثبت اندیشی نیستم !!

بعد ازدیدن این عکس با خودم تصور کردم اگرمثلا این عکس بعد از سخنان جعفرزاده در مورد نوبخت ، گرفته شده باشد ، در آن لحظه معاون رئیس جمهور دارد به نماینده ی مجلس هم محلی اش چه می گوید و مثلا اگر قرار باشد آن جملات را به گیلکی بیان کند شاید به او گفته باشد :

شیمی قوربان بشم مهندس جان که ان قدر مهربانید و ان قدر،  قدر شناسید ! اگر از دست من بر بیه حتمن شیمی تایید صلاحیتره کاری کونم. البته اگر خودم کاندیدا نوبستم و مجبور نوبستم فقط خودمه سنگا به سینه بزنم

و احتمالا جعفر زاده هم در جوابش می گفته :

انجام وظیفه بوکودم دکتر جان . امان باید از این به بعد هر کاری از امی دست بر ایه همدیگره انجام بیدیم . قرار نیه که همش همدیگرا بزنیم . باید به همه ثابت بوکونیم که گیلان زاکان خیلی همدیگر هوایه داریدی ؛ هر چند که همش همدیگرا زندرید و رد صلاحیت گودندرید و ونهالیدی شهریکم جان بیگیره . اون انه زنه ان اونا . غریبه یم که آوریدی فراری دهیدی ! گیدی ای نفر از اشان ای نفرا روانه بوکوده با ایته برگ چک تا بتانه طرف عکسانه فگیره پخشا کونه آخه اتویی هم به مگه دکترجان !؟ از این به بعد سنگ سنگ سر بد نیبه کی !!  دکتر جان هر کسه باغچه ی بیل بزنید چنتایی کلم خاکی بیرون ایه ده .ننم اشان چی گیدی و از هم چی خواییدی

و این چنین بود که اشک در چشمان من جاری شد و هم ، داستان رد صلاحیت خودم را توسط دوستان و همفکران عزیزم از یاد بردم و هم ، داستان رد صلاحیت این روزهای حامد عبدالهی را توسط دوست و دشمن و شخم زدن زندگی شخصی اش به جای همراهی اش و آن ترانه ی معروف گوگوش را که البته قسمت اولش مربوط به عکس نوبخت و جعفر زاده و قسمت دومش برای حال این روزهای شهرداررشت است ؛ می نویسم که:

با نگاهت این روزا داری منو چوب می زنی /  بزن بزن  که داری خوب  می زنی

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک