سنای آمریکا لایحه ضدسوری را به جریان انداخت

U.S. Senate Majority Leader Mitch McConnell (R-KY) leaves the Senate floor and walks back to his office after the failure of both competing Republican and Democratic proposals to end the partial government shutdown in back to back votes on Capitol Hill in Washington, U.S., January 24, 2019. REUTERS/Leah Millis
سناتورهای آمریکایی موافقت کردند لایحه ای که ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی را تمدید کرده و در صدد تحریم بانک مرکزی سوریه است، در این مجلس مطرح شود.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از ایرنا و تارنمای رسمی کنگره آمریکا، بامداد سه شنبه سناتورهای آمریکایی در اولین جلسه امروز مجلس سنای این کشور پس از بازگشایی دولت فدرال برای کفایت مذاکرات درباره طرحی در حمایت از رژیم صهیونیستی و علیه دولت سوریه رای دادند.
رای گیری برای طرح موسوم به «قانون تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه ۲۰۱۹» به دلیل تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال آمریکا از سوی دمکرات ها به تاخیر افتاده و مشمول اطاله بررسی شده بود.
میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا با متهم کردن دمکرات ها به سوء استفاده از این طرح برای فشار به کاخ سفید در راستای بازگشایی دولت، راگیری برای کفایت مذاکرات در مورد این طرح را آغاز کرد.
این طرح که به طرح حمایت از رژیم اسرائیل موسوم است، شامل چهار بخش است که بخش اول آن مربوط به مجاز کردن ارسال تسلیحات از جمله سلاح های هدایت دقیق به این رژیم است.
این بخش از طرح همچنین حمایت مالی از رژیم صهیونیستی را تا سال ۲۰۲۸ تمدید کرده و بازگرداندن وام های اعطا شده به این رژیم از سوی آمریکا را تا سال ۲۰۲۳ به تعویق می اندازد.
بخش دوم طرح ضمن تمدید قراردادهای مربوط به فروش تسلیحات به اردن، از رئیس جمهوری آمریکا می خواهد گزارشی درباره سود و زیان حمایت مالی از سرمایه گذاری خصوصی در این کشور به کنگره ارائه دهد.
سنای آمریکا در بخش سوم این طرح از وزارت خزانه داری این کشور می خواهد که پس از تحقیق در این خصوص که بانک مرکزی سوریه مرتکب پولشویی شده، آن را هدف تحریم قرار دهد.
در این بخش همچنین افرادی حقیقی که به دولت سوریه کمک کرده اند مشمول تحریم های آمریکا قرار می گیرند.
قسمت هایی این طرح باز نیز در حمایت از رژیم صهیونیستی، خواستار مقابله دولت فدرال و ایالت های آمریکا با نهادها و شرکت هایی که این رژیم را مورد بایکوت قرار داده اند، است.

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک