عملکرد بیمارستان فوق تخصصی البرز در نشست خبری

ما دژ مستحکم درمانی در سطح استان هستیم. بیمارستان ما، بیمارستان ایران کوچک است

جناب دکتر حمزه زاده پس از حضور در نشست خبری ، اینگونه آغاز کردند:

در این بیمارستان خدمات مختلفی ارائه می شود. انواع جراحی های فوق  تخصصی شامل: انواع تومورهای گوارشی، مغز و اعصاب و ارتوپدی . در اینجا همه اعمال جراحی های ارتوپدی های انجام می شود.شامل مفصل گذاری، تومورهای استخوانی، انواع شکستگیهای سخت . جراحی های گوش و حلق وبینی شامل: آندوسکوپی سینوس، جراحی گوش.

ایشان ادامه داند: خیلی از افراد هستند برای جراحی یک لوزه در سطح شهر می چرخند. ولی در این جا به صورت رایگان همه این اعمال جراحی را انجام میدهیم. البته همه نوع اعمال جراحی زیبایی نیز در این جا توسط متخصصان به نام ، صورت میگیرد.

 

ما تنها بیمارستانی هستیم که در استان البرز، پد بالگرد داریم. و تنها دارنده پد استاندار در سطح کشور هستیم.

مدیریت بیمارستان البرز در مقابل سوال خبرگزاری ایرنا در مورد اورژانس هوایی، ضمن ابراز این مطلب، یادآور شدند:

البته قبل از اینکه بنده مسولیت این بیمارستان را به عهده بگیرم، هر گونه مورد اورژانس هوایی بود.توسط بالگرد به این بیمارستان منتقل، بعد بیمار توسط آمبولانس به بیمارستان  مربوطه اعزام می شد. بعد از بررسی تصمیم گرفتیم که این امکانات را در بیمارستان البرز فراهم نموده تا بیماران در اسرع وقت درمان شوند.

بنده اعلام نمودم که از این لحظه به بعد هیچ بیماری به بیمارستانهای دیگر اعزام نشود. نمونه بارز اتفاقی که از طریق پد بالگرد مرتفع گردیدد، پیوند دست آقای حسین زاده ، یک جوان ۲۳ ساله  است که با موفقیت انجام شد. دست و انگشتانش را تکان داده.و اکنون با اعتماد به نفس به زندگی عادی خویش ادامه میدهد.

هیچ امکاناتی نیست که در این بیمارستان نباشد

ایشان در ادامه ابراز داشتند:

هر اتفاقی در استان ، حتی استان های همجوار که نیاز داشته باشند، از این پد استفاده می نمایند. و هیچ امکاناتی نیست که در این بیمارستان نباشد . بعنوان مثال اگر مورد تصادفی در هر زمان به اینجا اعزام شود، با توجه به اینکه پزشک مقیم در اینجا حضور دارد، پذیرش خواهیم کرد.

دکتر حمزه زاده از آمار اورژانس هوایی هم سخن به میان آورده و ادامه دادند:

به طور تقریب در ماه ۳۰ ال ۴۰ مورد اورژانسی به این بیمارستان اعزام می گردد. این موارد شامل: خانمی که در حال زایمان پیچیده است یا شخصی که سکته مغزی یا قلبی نموده یا میتواند یک مورد تصادفی یا ترومایی باشد. جناب دکتر بابایی رئیس اورژانس ۱۱۵ به ما فرمودند که: خدا پدر شما را بیامرزد. بیمارستان شما باعث شد که ما نفر دوم در اورژانش هوایی در سطح کشور شویم.

مدیر بیمارستان البرز ضمن اعلام آمادگی در ایام عید ،تاکید نمودند:

اولا در تمام ایام تعطیل،باید یک نفر مسئول در بیمارستان حضور داشته باشد. بنده اینجا اعلام میکنم که از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین۹۷ در اینجا حضور دادرم. مدیریت و ریاست همچنان ادامه دارد. در همه رشته ها پزشک مقیم مستقر هستند. جراحی مغز و اعصاب، ارتوپد، زنان و زایمان ، داخلی حتی سونوگرافیست و رادیولوژیست هم فعال هستند. گویی برای جنگ،  همواره برای بحران،  آماده خدمت رسانی هستیم.

ما دژ مستحکم درمانی در سطح استان هستیم. بیمارستان ما، بیمارستان ایران کوچک است

اگر داخل بخشها بروید. از چهار تخت ممکن است یکی از کرمانشاه دیگری از اهواز باشد. مستقیم از شهرستان تشریف آوردند.

*پستچی نیوز: طبق اظهارنظر پرسنل، عمل جراحی در بالگرد انجام شده؟

البته زایمان طبیعی بود به محض رسیدن بالگرد، فرزند این خانم بدنیا آمد . که البته مدیون پرسنل کامل مجموعه اورژانس هوایی میباشد.

آقای حسین زاده وقتی دستش قظع شد. تا به اینجا منتقل شود ۴۰ دقیقه طول کشید. در ضمن پیوند زیر ۶ ساعت باشد دیگر نمیتوان پیوند زد.

قطع شدگی این دست از قسمت کتف به حالت کششی بوده که پیوند آن ، به مراتب سخت تر از قطع شدن توسط ابزار تیز یا به اصطلاح گیوتینی می باشد. در این حالت عصب دست کشیده و کوتاه شده یا رگ به صورت تکه تکه درامده بود. حتی مشروح این خبر توسط شبکه BBC و VOA نیز پخش گردید.

نکته دیگر در مورد خدمات سنگ کلیه است. اگر شما سنگ کلیه داشته باشید از شدت درد قالی را گاز میگیرید. قلط زده مثل مار بخود می پیچید. ما دستور دادیم هر کسی با سنگ کلیه به اینجا مراجعه کند باید بستری شود. بیمارستان با داشتن دو دستگاه سنگ شن این خدمت را ارائه میدهد. این دستگاه ها جزء قویترین و مجهزترین دستگاهای موجود در سطح استان می باشد.

در صورت تشخیص متخصص، اگر نیاز به TUL داشته باشد . از طریق مجرا ، این سنگ را خرد کرده با بیرون می کشند. اگر نیاز به PCNL داشته باشد، از طریق ایجاد یک سوراخ در کلیه این عمل در کوتاه ترین زمان صورت میگیرد. همه این اعمال زیر نظر متخصصینی چون دکتر سرهنگ نژاد و شایانی نصب انجام می شود. که این عزیزان از متخصصین اندورولوژی  می باشند.

در قسمت جراحی عمومی ، ما مجهز به دو دستگاه لاپاراسکوپی خیلی پیشرفته هستیم ، که توسط جراحان مجرب این مهم انجام میشود.

در بخش ارتوپدی، کاملا خود کفا و استقلال پزشکی و تخصصی داریم. مواردی مانند پارگی رباط، تعویض مفصل، انواع تومورهای استخوانی و … در این بیمارستان انجام می شود.

در بخش زنان و زایمان نیز مجهز هستیم. مواردی چون تخمدان و کیست تخمدان توسط بخش لاپاراسکوپی مرتفع می گردد.

ما نفر اول بالانس زایمان طبیعی و سزارین هستیم.

ایشان ادامه دادند:ما نفر اول بالانس زایمان طبیعی و سزارین هستیم. ما پائین ترین آمار سزارین شکم اول هستیم. توجه داشته باشد که زایمان اول مهم است که سزارین یا طبیعی باشد. رویکرد بیمارستان به طرف زایمان طبیعی است. آن هم زایمان بدون درد. که همه موارد زیر نظر متخصص زنان انجام می شود.

 

 

*پستچی نیوز: جناب دکتر یکی از معضلات پیرامونی بیمارستان موضوع پارکینگ خودروهای مراجعه کنندگان میباشد. به نظر میرسد که مشکل زمین وجود دارد؟

واقعیت این است که بیشترین سرقت اتومبیل جلوی بیمارستان البرز اتفاق می افتاد. به طور میانگین در روز ۴ الی ۵ مورد سرقت گزارش می شد. رئیس پاسگاه به من گفت: آقای دکتر بیمارستان شما باعث شده که من یک هفته به بازداشتگاه بروم. پس از بررسی مشخص گردید که ایشان به دلیل سرقت های مکرر در جلوی بیمارستان، بازخواست شده بودند.

ما در داخل محوطه بیمارستان پارکینگ زدیم. تا خودروهای مراجعه کنندگان امنیت داشته باشد. ولی اصلا استقبال نشد. الان هم ببینید ، بدون استفاده مانده.این در حالی است که کلی هم هزینه شده بود.

موضوع دیگر اینکه، هر مریضی مراجعه میکند، میخواهد خودرو اش را داخل محوطه پارک نماید.

دکتر حمزه زاده در مقابل سوال پستچی نیوز،که چرا سالهاست بلوار ظفر منتهی به بیمارستان همچنان با دیوار بتنی مصدود و ادامه نیافته است.؟چنین بیان کردند:

از شما خواهش میکنم که این مسئله را بیشتر رسانه ای نمائید. متاسفانه یکی از ضعفهای مدیریت شهری میباشد . یعنی بیمارستان بزرگی مانند البرز فقط دسترسی محلی دارد. البته بلواری که اکنون قابل دسترسی است توسط جمعه بازار مسدود و در روزهای دیگر نیز بخاطر مجتمع قضایی ،  به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان، غالبا ترافیک دارد. البته شهرداری قول داده بود اما هنوز انجام نداده. یا از طرف بیدار چشمه اگر مسیری باز شود، مراجعین از غرب استان البرز به راحتی میتوانند به اینجا تردد نمایند. البته اگر اتوبان همت  افتتاح شود قطعا اوضاع بهتر خواهد شد.

*پستچی نیوز: جناب دکتر دلیل اینکه در اینجا پزشکانی هستند که ساعات کمی در بیمارستان خدمات می دهند، چیست؟

ایشان ابراز داشتند: پزشکان متخصص و فوق متخصص هستند که به صورت پاره وقت بیمار را ویزیت میکنند. البته این اشکال هم وجود دارد ، مراجعین محترم ،با اینکه می دانند فلان پزشک متخصص یا فوق متخصص ۱۱ به بعد در بیمارستان حضور می یابد، اما بعضا بیمارانی هستند که از ساعت ۷ صبح مراجعه نموده و باعث ازدحام جمعیت میشوند. بیمارستان البرز مجهز به ربات تلگرامی میباشد که مراجعین قبل از اقدام به مراجعت از طریق این رباط می توانند برنامه و زمان بندی پزشکان را رویت و برنامه ریزی نمایند.

با توجه به اینکه روزانه دو هزار نفر مراجعه کننده در درمانگاه داریم. با پیگیری های فراوان  فضای در مانگاه در حال ارتقاء می باشد. سعی کردیم که این فضا خارج از ساختمان فعلی باشد.

*ایرنا: برنامه بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت بیمارستان چیست؟

دکتر حمزه زاده عنوان کرد: آنژیوگرافی ، جراحی قلب و راه اندازی پزشکی هسته ای است که در شش ماه اول سال ۹۷ انشاالله میسر خواهد شد.

*پستچی نیوز: در مورد مدیریت پسماند بیمارستان چه تدابیری اندیشیده است؟

ایشان در انتها خاطر نشان کردند: ما تنها بیمارستانی هستیم که از نظر مدیریت پسماند در سطح استان البرز  استاندارد هستیم. و کاملا با محیط زیست مطابقت دارد.

عکاس و خبرنگار: علی شیزری از پستچی نیوز

ارسال پاسخ