معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت : تولید فراکتوز نوآوری برای بخش کشاورزی کشور است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری از چنین طرح هایی که حامی بخش کشاورزی در کشور است حمایت می کند.

به گزارش سپیده بهرامی خبرنگار پستچی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، “دکتر سورنا ستاری ” صبح دوشنبه در آیین  افتتاح فاز دوم پالایشگاه غلات زر و پروژه های زیربنایی این پالایشگاه، همزمان با  پنجمین روز از دهه مبارک فجر که با حضور  علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و معانان ؛ عیسی کلانتری معاون ریس دکتر محمد علی نجفی استاندارالبرز در مجتمع تولیدی زر اظهارداشت:نفوذ فناوری در بخش کشاورزی کم اتفاق افتاده است و پژوهشگاه های ما هنوز نتوانسته اند در این زمینه تولید ثروت و اشتغال داشته باشند.
وی افزود: دنیا امروز در حال تغییر است و حضور آی.سی. تی به حوزه کشاورزی فرصت های فوق العاده ای را ایجاد کرده است و در دنیا هم تازه و بدیع است.
ستاری گفت: تولید فراکتوز نوآوری برای بخش کشاورزی کشور است و زیرساخت های لازم را برای پایین دست به ویژه در ایجاد فرصت های شغلی خواهد داشت.
وی بیان کرد: معاونت علمی از چنین طرح هایی حمایت می کند و حامی جوانانی است که در خطوط توآوری و تولید فعال هستند و نباید اجازه دهیم که دلسرد شوند.
***محیط زیست شکننده است
عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در بخشی از این آیین گفت:محیط زیست ما شکننده است و باید در طرح های صنعتی ضوابط زیست محیطی رعایت شود که در این مجموعه مد نظر قرار گرفته و قابل تقدیر است.

ارسال پاسخ