هفدهمین جشنواره سینمای حافظ و حواشی این مراسم

علیخانی: تندیس حافظم را به خانواده شهید حججی تقدیم می کنم/ ماجرای نیمروز جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

احسان علیخانی گفت که شهید محسن حججی افتخار سرزمین ما است، تندیس حافظم را به خانواده او اهدا می کنم.

پستچی نیوز  ٪٪٪.  هفدهمین جشن سینمایی حافظ امشب شنبه ۲۱ مرداد ماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مخاطبان در تالار وزارت کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم صوتی از شهید محسن حججی که در آن شهید حججی وصیت می‌کرد برای حضار پخش شد.

سپس امین معلم فرزند علی معلم روی صحنه آمد و به حضار به صورت فارسی و انگلیسی خوش‌آمد گفت.

بعد از خوشامدگویی، رضا یزدانی خواننده کشورمان روی صحنه آمد و برای حضار چند قطعه موسیقی اجرا کرد.

امید معلم فرزند بزرگ مرحوم علی معلم در این مراسم گفت: بسیار برایمان سخت بود که این جشن را بدون حضور پدرم برگزار کنیم. ما تمام تلاشمان را کرده ایم که طی این مراسم حضور پدرم را حس کنید.

وی سپس به معرفی اعضای هیئت داوران پرداخت.

مهران مدیری اجرای این جشن را برعهده دارد. وی گفت که بسیار کار سختی است که امشب به جای علی معلم اجرا این مراسم را برعهده بگیرم. امشب شب بسیار پرستاره ای است. مطمئنم که علی معلم امشب در کنار ماست و ما را همراهی می کند.

سپس کلیپی از سالهای اجرای علی معلم به نمایش در آمد.

آذر معماریان در این مراسم گفت : امسال به دلیل این که علی معلم علاقه بسیاری به تندیس حافظ داشت یکی از این تندیس ها که نشان فیروزه دارد به نام علی معلم به یک سینمای گر تعلق می گیرد. امکان دارد سال آینده به فردی تعلق یابد که اسم ایران را زنده نگه داشته است.

در ادامه این مراسم تندیس علی معلم به اصغر فرهادی تعلق یافت. به علت این که این کارگردان سینمای ایران در کشور حضور نداشت ساره بیات به جای او این تندیس را دریافت کرد.

ساره بیات ضمن دریافت جایزه اصغر فرهادی گفت که امشب جای علی معلم بسیار خالی است، خوشحالم که می توانم این تندیس ارزشمند را به دست آقای فرهادی برسانم.

جواد طوسی برای اهدای جایزه دستاورد نوشتاری روی صحنه می آید. او اظهار کرد: دوستی که قرار است جایزه دستاورد نوشتاری را دریافت کند بسیار به علی معلم نزدیک است. شهرام جعفری نژاد سالها در کنار علی معلم فعالیت کرد. یادم است که شهرام جعفری نژاد وقتی کارش را در مجله فیلم آغاز کرد شهوت نوشتن نداشت و بسیار گزیده کار بود.

سپس جایزه دستاوردهای نوشتاری هفدهمین جشن سینمایی حافظ به شهرام جعفری نژاد اهدا شد.

شهرام جعفری نژاد ضمن دریافت جایزه خود گفت: علی جان سلام دیدی بالاخره اومدم جشن حافظت، ولی متاسفم وقتی آدم که تو دیگر در این مراسم حضور نداری. یادت است صبح های جمعه و تماشای فیلم های ۳۵ میلی متری. یادش بخیر مثل همیشه خود را آراسته می کردی و برای تماشای فیلم می آمدی.

در ادامه این هفدهمین جشن سینمایی حافظ مراسم بزرگداشت محمد علی کشاورز برگزار شد.

محمد علی کشاورز در این مراسم اظهار کرد: درود بر مرحوم علی معلم که در مجله خود تنها درباره سینما صحبت نمی کرد بلکه از واژه بزرگتری مانند تئاتر نیز سخن به میان می آورد. من برای مردم ایران آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی ایام آرزومندم.

جمشید مشایخی نیز گفت: علی معلم در قلب ماست و به هیچ عنوان از آن خارج نمی شود.

سپس داریوش ارجمند برای اهدای جایزه بهترین فیلم مستند روی صحنه آمد و جایزه این بخش را به بهتاش صناعی ها و مریم مقدم برای ساخت دیپلماسی شکست ناپذیر اهدا کرد.

آزیتا حاجیان و کورش تهامی روی صحنه آمدند و جایزه بهترین فیلمنامه مجموعه تلویزیونی را به سروش صحت و ایمان صفایی برای سریال لیسانسه ها اهدا می کنند.

سروش صحت ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: امشب کتی را که ۱۷ سال است در جشن حافظ پوشیده ام را از تن در می آورم و کت جدیدی برای ۱۷ دوره دیگر جشن حافظ می خرم.

در ادامه امیر پوریا، حمید نعمت الله و علیرضا رئیسیان روی صحنه می آیند و جایزه ویژه هیئت داروان را به محمدرضا گلزار برای بازی در فیلم عاشقانه و سلام بمبئی تقدیم می کنند.

محمدرضا گلزار ضمن دریافت جایزه خود بیان کرد: تشکر می کنم از هیئت داوران بابت این جایزه. جای علی معلم در این مراسم بسیار خالی است، دریافت تندیس حافظ را پس از ۱۷ سال به فال نیک می گیرم.

سپس الهام حمدی و میلاد کی مرام روی صحنه می آیند و جایزه بهترین بازیگر زن کمدی را به سیما تیرانداز برای ایفای نقش در سریال پادری اهدا کردند.

مرجانه گلچین به روی صحنه می آید و جایزه بهترین بازیگر کمدی مرد را به هوتن شکیبا برای ایفای نقش در سریال لیسانسه ها تقدیم می کند.

هوتن شکیبا ضمن دریافت جایزه خود گفت: آشنایی من با علی معلم به دوره پانزدهم بر می گردد که از من درخواست کرد با صدای دیبی این صحبت کنم. علی معلم امروز در کنار ما نیست دیبی هم دو سال است ممنوع الکار است. جایزه را به پدرم تقدیم می کنم.

در ادامه این مراسم هنگامه قاضیانی و امین حیایی بر روی صحنه می آیند و جایزه بهترین زن درام تلویزیونی را به ساره بیات برای ایفای نقش در سریال عاشقانه اهدا می کند.

ساره بیات ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: از هیئت داوران تشکر می کنم که من را لایق این جایزه دانستند. از منوچهر هادی تشکر می کنم که محیطی امن برای بازیگران عاشقانه فراهم کرد.

پوران درخشنده روی صحنه می آید و جایزه بهترین مرد درام تلویزیونی را به هومن سیدی برای ایفای نقش در سریال عاشقانه تقدیم می کند.

هومن سیدی ضمن دریافت جایزه خود گفت: فکر می کنم در ایران یک انسان می تواند هم خوشحال باشد و هم غمگین، خوشحالم که این جایزه را گرفتم و غمگین که علی معلم پیش ما نیست، پس یک ایرانی تمام عیارم.

مهناز افشار و بهاره کیان افشار روی صحنه می آیند. مهنار افشار می گوید: خطاب به همه کسانی که در سال گذشته آقای معلم را بازخواست کردند می گویم، دلتان نمی سوزد که علی معلم امسال در این جشن حضور ندارد.

جایزه بهترین کارگردان تلویزیونی به منوچهر هادی برای کارگردانی سریال عاشقانه اهدا شد.

منوچهر هادی ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: این جایزه را در مرتبه اول به عوامل عاشقانه تقدیم می کنم، سپس به یکتا ناصر که همیشه همراه من بوده است.

مهران غفوریان، یوسف تیموریان و رضا داودنژاد به روی صحنه می آیند و جایزه بهترین سریال تلویزیونی به رضا جودی برای تهیه کنندگی سریال لیسانسه ها تقدیم می شود.

در ادامه این مراسم لادن مستوفی و یکتا ناصر روی صحنه می آیند و جایزه چهره تلویزیونی را به احسان علیخانی برای اجرای برنامه ماه عسل اهدا می کنند.

احسان علیخانی ضمن دریافت جایزه خود بیان کرد: از هیئت داوران تشکر می کنم، جای علی معلم خالی. بین کسانی که کاندیدا بودند رامبد جوان و عادل فردوسی پور از دوستان نزدیک من بودند. آقای صالح علا نیز نقش استادی دارند. عکس و چشمان محسن حججی عزیز بسیار متاثرم کرد. هدیه ام را به خانواده شهید محسن حججی تقدیم می کنم.

همایون ارشادی روی صحنه می آید و نشان ویژه عباس کیارستمی را به رضا درمیشیان کارگردان سینمای ایران اهدا می کند.

رضا درمیشیان در این مراسم گفت: من هم مثل شما هنوز باور ندارم که عباس کیارستمی و علی معلم امروز در کنار ما نیستند.

سپس تندیس و جایزه بهترین موسیقی متن به کیهان کلهر برای ساخت موسیقی فیلم لانتوری اهدا شد.

ضیا الدین دری روی صحنه می آید و جایزه بهترین دستاورهای هنری به به عبدالله اسکندری تقدیم می کند.

عبدالله اسکندری ضمن دریافت جایزه خود بیان کرد: از خانم معماریان و فرزندان علی معلم تشکر می کنم بابت زنده نگه داشتن یاد علی معلم و جشن حافظ.

در ادامه این مراسم لویس چکناواریان روی صحنه آمد و جایزه بهترین خواننده تیتراژ را به سالار عقیلی اهدا کرد.

سالار عقیلی ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: بسیار خودشحالم بعد از حواشی سال گذشته امسال این جشن برگزار شد. بها داد به هنر این مرز و بوم و حفظ نگه داری هنر این مرز و بوم برعهده ما هنرمندان و مسئولان فرهنگی است. جای دارد از زنده یاد دکتر افشین یداللهی یاد کنم که در حادثه تصادف ما را ترک کردند.

بهنوش بختیاری و نسرین مقانلو روی صحنه می آید و جایزه بهترین تدوینگر فیلم را به سجاد پهلوان زاده برای تدوین فیلم سینمایی ماجرای نیمروز و جایزه بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای فیلمبرداری اژدها وارد می شود، اهدا کردند.

سجاد پلوان زاده ضمن دریافت جایزه خود گفت: ما جوان ها خیلی دیر رسیدیم و علی معلم خوب نشناختیم. از محمد حسین مهدویان، محمود رضوی و نرگس آبیار تشکر می کنم که بسیار کمکم کردند. آقای مدیری تدوین فیلمتون خیلی بد بود.

هومن بهمنش نیز ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: در ابتدا آقای مدیری فیلمبرداری فیلمتون خیلی خوب بود. هدیه جشن حافظ را به همسرم تقدیم می کنم.

سپس سیروس الوند و محمد سریر روی صحنه آمده و جایزه بهترین فیلمنامه سینمایی را به رضا عطاران برای نگارش فیلمنامه دراکولا و نرگس آبیار برای نگارش فیلمنامه نفس تقدیم می کنند.

رضا عطاران ضمن دریافت جایزه خود بیان کرد: بسیار خوشحالم که جشن حافظ بعد از علی معلم همچنان برگزار می شود.

نرگس آبیار نیز گفت: بعد از رفتن آقای معلم وقتی این جشن به این با شکوهی برگزار می شود به این معناست که آذر معماریان سالها پشت سر آقای معلم این جشن را برگزار کرده اند.

در ادامه این مراسم سارا رسول زاده و جایزه بهترین بازیگر زن سینما را به فاطمه متعمد آریا برای ایفای نقش در فیلم آباجان و الناز شاکردوست برای ایفای نقش در فیلم مبارک اهدا می کند.

فاطمه معتمد آریا ضمن دریافت جایزه خود بیان کرد: نمی دانم چندمین باری است که در جشن حافظ شرکت می کنم اما می دانم یک بار با حضور علی معلم در جشن حافظ بودم و امروز بدون علی معلم.

الناز شاکردوست نیز اظهار کرد: داشتن تندیس حافظ برایم بسیار ارزشمند است چه را که می دانم با چه نیت پاکی این جشن را راه اندازی کرد.

سامان سالود و سمیرا حسن پور روی صحنه می آیند و جایزه بهترین بازیگر مرد سینمای ایران را به جواد عزتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی ماجرای نیمروز، شهاب حسینی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی فروشنده و نوید محمدزاده برای فیلم سینمایی لانتوری اهدا کردند.

جواد عزتی ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: علی معلم جایش خالی است چرا که به ما یاد داد که با عشق به سینمای نگاه کنیم.

نوید محمد زاده نیز گفت: بالاخره آقای مدیری رو از نزدیک دیدم. ممنون از لطف هیئت داوران که برای دومین سال پیاپی تندیس جشن حافظ را دریافت می کنم. سال گذشته علی معلم اینجا ایستاده بود و این جایزه را به من دارد. آقای سعید راد من از شما درس بازیگری گرفتم. بسیار خوشحالم بار دیگر بخاطر فیلم رضا درمیشیان جایزه دریافت می کنم و جایزه ام را به همه قربانیان اسیدپاشی تقدیم می کنم.

سپس احمد مهرانفر و هادی هجازی فر روی صحنه آمدند و جایزه بهترین کارگردان سینمای ایران را به محمد حسین مهدویان برای کارگردانی فیلم سینمایی ماجرای نیمروز تقدیم کردند. محمود رضوی جایزه مهدویان را دریافت می کند.

محمود رضوی گفت: یاد علی معلم را گرامی می دارم. من ساخت فیلم ماجرای نیمروز را مدیون سیانور هستم.

در پایان جایزه بهترین فیلم به اصغر فرهادی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی فروشنده اهدا شد

ارسال پاسخ