پوشش ویژه همسر وزیر فرانسوی در نجف و نکته سنجی عراقی ها

وزیر امور خارجه فرانسه که از روز دوشنبه در عراق بسر می برد، در آخرین مرحله از سفر خود امروز در نجف پس از دیدار با یکی از مراجع، از فتوای مشهور آیت الله سیستانی برای جهاد علیه داعش قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، ‘ژان ایو لودریان’ روز سه شنبه در نجف اشرف پس از حضور در حرم مطهر امام علی (ع) به دیدار یکی از مراجع تقلید این شهر رفت.
وی پس از دیدار با آیت الله ‘محمد سعید حکیم’ از مراجع تقلید نجف اشرف، در گفتگو با خبرنگاران، در مورد فتوای مشهور آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق در وجوب کفایی جهاد با گروهک تروریستی تکفیری داعش سخن گفت.
وزیر امور خارجه فرانسه گفت: قدردان فتوای مرجعیت دینی عراق که در سال ۲۰۱۴ برای مقابله با داعش صادر شد هستیم.
لودریان همچنین مدعی قدردانی فرانسه از روحیه اعتدال مراجع نجف شد اما درباره تبدیل فرانسه به مامنی برای تروریست ها از نقاط مختلف جهان چیزی نگفت.
وی گفت: نخستین وزیر خارجه فرانسه است که تاکنون به نجف سفر کرده است.
در همین حال حضور همسر وزیر امور خارجه فرانسه در شهر نجف اشرف با پوشش اسلامی، مورد توجه کاربران فضای مجازی عراق قرار گرفت.
برخی کاربران به بهانه پوشش همسر لودریان، سفر وزیر فرانسوی، حضور در حرم امام علی (ع) و دیدار وی با یکی از مرجع تقلید نجف را در کنار سیاست و قوانین سرکوب حجاب در فرانسه قرار داده و مورد سوال قرار داده اند.
وزیر امور خارجه فرانسه طی دو روز اقامت در عراق با مقامات عالی این کشور در بغداد و اربیل دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و تحولات عراق و منطقه با آنان گفتگو کرد.

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک