قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس قالب وردپرس
چرا باید مردم را گول بزنیم/ ما پول نداریم تا پروژه ی...

چرا باید مردم را گول بزنیم/ ما پول نداریم تا پروژه ی جدیدی را آغاز کنیم

پستچی نیوز-  : دکتر احمد رمضانپور نرگسی منتخب اول شورای شهر رشت ، عصر روز شنبه در نشستی خبری دغدغه هایش را با اصحاب رسانه در میان نهاد

وی در ابتدای جلسه با بیان اینکه برکسی پوشیده نیست که رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند خاطر نشان کرد :

همان طور که برای مسئولین وظایفی تعریف می شود ؛ طبیعتا وظایفی هم برای رسانه ها تعریف شده که البته این وظایف در مقایسه با دیگران سنگین تر هم هست
رمضانپور ادامه داد: افراد باید عملکرد صادقانه داشته باشند و رسانه ها هم باید صادق تر باشند.‌ من به عنوان فردی که هم به رسانه ها علاقه مندم و هم به انتقاد سازنده اعتقاد دارم ، انتقاد را جزوبرنامه های سازندگی میدانم و همیشه آرزو می کنم کسانی که سکان دار رسانه ها هستند و تحت عنوان خبرنگار و روزنامه نگار در رسانه های مجازی و مکتوب در حال فعالیتند در همه ی زمینه ها اثر گذار باشند

وی ادامه داد : آن چه که می تواند رسانه ای را تبدیل به رسانه ی اثر گذار نماید شفافیت و صداقت است

رمضانپور تصریح کرد : رسانه را نباید محل امتیاز خواهی بدانیم

رمضانپور با بیان این مطلب که همان طور که یک مقام مسئول نباید از قدرتش بر علیه کسی استفاده کند رسانه ها هم نباید قدرت رسانه ای خود را ابزاری برای تهدید و تخریب بدانند و باید از آن به نفع مملکت و مردم خود استفاده کنند

او همچنین رسانه را در تنویر افکار عمومی تاثیرگذار دانست و گفت: مردم به خوبی تشخیص می دهند که کدام رسانه در تشویش یا تنویر افکار عمومی تاثیر گذاراست.

وی از اصحاب رسانه خواست به موقع عملکردش را نقد و اورا به سمت سعادت هدایت نمایند و تصریح کرد :

شما هم راهبر ما باشید و در جهت توسعه ی شهر رشت در سال ۹۷ یاری مان کنید

منتخب اول شورای شهر رشت در جواب به سوالات خبرنگاران گفت:من بنا داشتم تا از تجربیات خودم از سفره انقلاب و مردم در حوزه سیاست گذاری شورا استفاده کنم و به همین خاطر حتی بعد از انتخابات و قبل از ورود به شورا جلسات متعددی را با دوستان دیگر شورا برگزار کردیم تا به نتایج  مطلوب تری برسیم . قبل از تحلیف بنا گذاشتیم که در حوزه وظایف خودمان ورود کنیم و شهردار خودش معاونین و شهرداران مناطق را انتخاب کند.

او در این جلسه تاکید کرد هیچ گونه دخل و تصرفی در انتخاب فردی در شهرداری نداشته است.
رمضانپور ادامه داد:اگر قرار باشد در عزل و نصب دخالت کنیم شفافیت و پرسشگری و پاسخگویی از بین می رود.

او افزود: ‌اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورا به  این اصل معتقد هستند.
رمضانپور افزود؛شهردار باید خودش نیروهایش را انتخاب کند اما اگر نیروهای شایسته و متخصص در شهرداری حضور دارند وظیفه داریم آن ها را به شهردار معرفی کنیم.

او ادامه داد: شهردار موارد را بررسی می کند و اگر به کارش نیامد از این فرد و افراد استفاده نمی کند در این صورت نباید او را با سوال و استیضاح تهدید کنیم.

برای انتخاب خود پشیمان نیستیم و از او حمایت می کنیم
رمضانپور اضافه کرد؛با انتصابات جدید شهردار برخی موضع گرفتند به نظر می رسید همچنان مسایل شورای قبل در ذهن برخی وجود داشت
اما خوشبختانه شورا اکنون به پختگی خاصی رسیده است.
او همچنین در مورد بحث مشاوران شورا گفت: هیچ یک از اعضای شورا کسی را به عنوان مشاور انتخاب نکرده است و تاکنون مصوبه ای در این زمینه نداشته است.

او با بیان اینکه نصرتی توانمند است گفت: او صفر تا صد کار را بلد است و برای انتخاب خود پشیمان نیستیم و از او حمایت می کنیم.
رمضانپور ادامه داد: او آرامش را به شهرداری برگردانده و توانسته بخشی مطالبات را پرداخت کند.

رمضانپور همچنین در مورد سوالی در مورد املاک شهرداری گفت:درخواست کردیم شهردار لیست املاک را بدهد و وضعیت آنها را مشخص کند.
عضو شورای پنجم در مورد عملکرد شورای پنجم هم گفت:شورا با استراتژی وحدت شروع به کار کرد . ما تلاش کردیم تا دخالتی درانتخاب نیروها نداشته باشیم و به شهردار اختیار بدهیم .

او همچنین در مورد برند شهر خلاق خوراک گفت:باید از برند موجود  حمایت کنیم تا آورده مالی و اقتصادی برای شهر داشته باشند.
در این مورد درخواست گزارش کردیم تا شهرداری عملکرد را توضیح دهد.‌
رمضانپور همچنین در جواب سوالی در مورد استفاده اعضای شورا از امکانات شهرداری گفت: اگر بدانم عضوی خلاف مقرارت از امکانات استفاده کرده است در جلسه مطرح می کنم.

چرا باید مردم را گول بزنیم پول نداریم تا پروژه ای جدید را آغاز کنیم

رمضانپور در مورد مدت حضور نصرتی در شهرداری گفت: من معتقدم اگر همکاری کنیم او هیات رئیسه دوره دوم و سوم و حتی چهارم را هم خواهد دید چون بنای ما بر کار چهار ساله است.

رمضانپور همچنین در مورد معضلات اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی گفت: به جای اینکه ۶۶ نقطه ی شهردرگیر کنده کاری می شد بهتر بود براساس فاز بندی ورود می کردیم.

وی در برابر این سوال که چرا پروژه جدیدی آغاز نمی شود گفت:چرا باید مردم را گول بزنیم پول نداریم تا پروژه ی جدید ی را آغاز کنیم. در حال حاضرشهرداری ۷۳۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است

او همچنین با اشاره به بودجه ارائه شده گفت: برای ثبت در تاریخ گفتم که من با کلیت مخالفم چون قابل وصول نیست.
او افزود: من پیشنهاد دارم که حداقل ۱۲۳ پروژه را اولویت بندی کنیم .او ابراز امیدواری کرد که ۱۰۰ میلیارد از اسناد خزانه و ۲۰۰ میلیارد ازصندوق توسعه تحقق پبدا کند.‌

سوال بعدی بحث روز یک طرفه بودن برخی خیابان های رشت بود. رمضانپور توضیح داد: این کار مصوبه شورای ترافیک شهرستان را دارد اما شورای شهر و شورای ترافیک استان هنوز قانع نشده است.

به ایجاد انگیزه اعتقاد دارم اما به پاداش ۲۰۰ میلیونی معترضم

او همچنین در مورد بحث پاداش های میلیونی مدیران شهرداری گفت: به ایجاد انگیزه اعتقاد دارم اما به پاداش های ۲۰۰ میلیونی معترضم.
از شهرداری خواستیم تا لایحه ای تحت عنوان پاداش به کارکنان و نه فقط مدیران به شورا ارائه دهد تا شورا تصمیم بگیرد.‌

او با انتقاد از وضعیت نور و فضای سبز پیاده راه گفت: نه تنها شب وقتی روز به پیاده راه می روم حس می کنم در قبرستان در حال قدم زدن هستم!
او ادامه داد؛از سازمان فضای سبز خواستیم تا کاشت درختان تنومند با روش های مدرن را هم درپیاده راه و هم در مسیر خیابان امام به چهار راه میکاییل رادر دستور کار داشته باشد.

او در پایان در مورد استاندار گفت: نگاه استاندار اقتصادی، گردشگری و عمرانی است و با همه توانم از این تفکر حمایت خواهم کرد.‌
رمضان پور با بیان اینکه امیدوارم استاندار ما از ظرفیت جوانی اش برای توسعه ی شهر استفاده کند گفت: رشتپیشانی استان است اگر آباد باشد دیگر شهرها نیز آباد خواهد شد.
رمضانپور با گرامیداشت یاد و خاطره ی حضوررئیس جمهوری اصلاحات در گیلان که گفته بود؛ توسعه ی گیلان توسعه ی ایران است به سخنان خود پایان داد

ارسال پاسخ