نشست آماده سازی استان گیلان در سال ۲۰۲۰

پستچی نیوز – به گزارش ریحانه ملکی خبرنگار پستچی نیوز از گیلان ، نشست آماده سازی استان گیلان در سال ۲۰۲۰ با استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان ، نهاد های اجتماعی و تشکل های گردشگری صبح روز پنجشنبه ۱۳ دی ماه در تالار اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی رشت با حضور رئیس انجمن دوستی ایران و سوییس ویتال بورگن برگزار شد.

در این مراسم بورگن ضمن تشکر از دست اندر کاران برگزاری این نشست از حضور در یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان ابراز خشنودی کرد وی ضمن برشمردن زیبایی های گیلان افزود : پتانسیل های زیادی در گیلان برای سال ۲۰۲۰ وجود دارد به عنوان مثال ظرفیت های توریستی استان گیلان بی شمار است .
وی از برنج گیلان نام برد که در ۳۳ نوع متفاوت کاشت می شود .
رییس انجمن دوستی ایران و سوییس در جای دیگری از سخنرانی خود افزود: کتابی در باب آب و هوای استان گیلان در دست چاپ دارد که هم اکنون اصلاحات آن را انجام می دهد و نیز بروشوری به زبان انگلیسی و برای گیلان در دست تهیه دارد که کمک و مساعدت گیلان شناسان را می طلبد .
در این نشست دکتر طالع نیز عنوان کرد : استان گیلان جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری ایران دارد . وی اضافه کرد که در هفته فرهنگی رشت نصیری پور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور موضوع گیلان در سال ۲۰۲۰ را مطرح نموده و با پیگیری دکتر نوبخت و همکارانشان شرایطی فراهم شد که به موضوع سال ۲۰۲۰ در گیلان پرداخته شود. وی شرط موفقیت پروژه ۲۰۲۰ را در همکاری همه جانبه ۱۳ نماینده گیلان در مجلس ، ۱۴ فرماندار ، اعضا شوراهای شهر ها و شهرستان ها و همه مسئولین و مردم گیلان عنوان کرد .وی همچنین افزود : گیلان ۲۰۲۰به عنوان اولین قدم می تواند بزرگترین اقدام تحول آور در گردشگری گیلان باشد . دکتر طالع از کتابی که در دوره دهم ریاست جمهوری تحت عنوان در حسرت توسعه گردشگری توسط وی تالیف شد ه بود ، نام برد که در آن دلایل عدم توسعه نیافتگی صنعت گردشگری یاد شده است .
در انتهای این نشست نیز حضار سوالات خود را درباره چالش های گردشگری گیلان مطرح نمودند.

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک