استیضاح شهردار جدا، شهر و شهروند هم جدا/شورای شهر نیمه شفاف فردیس

 

به گزارش پستچی نیوز-حسن سعیدی باشسیز عضو‌ شورای شهر فردیس با اشاره به حق قانونی شورا در خصوص استیضاح شهردار گفت: در حال حاضر بعضی از دوستان قصد استیضاح شهردار فردیس را دارند که این استیضاح با اختلاف یک رأی هنوز به حد نصاب نرسیده است‌.

 

وی همچنین اذعان داشت: مخالفت ما با شهردار نباید موجب تعطیلی شهر و شهرداری شود.

خزانه دار شورای شهر فردیس با ذکر اینکه لوایح منسوب به شهردار نبوده و برای مردم است، بیان کرد: با رأی ندادن به لوایح و اعمال فشار بر شهردار فردیس تا حد استعفای ایشان، اولین ضرر متوجه مردم این شهر خواهد شد.

این عضو‌ شورا جبهه گیری های علیه شهردار را محکوم کرده و اشاره کرد: این جبهه گیری ها با شهردار فردیس در قدم اول به مردم لطمه وارد می کند.

وی همدلی و همراهی را چاره ی کار دانسته و گفت: چنانچه ما با عملکرد شهردار مشکلی داریم باید به استیضاح آن رأی دهیم و‌ به تعویق انداختن و مردود ساختن لوایح به صلاح شهر و ‌شهروندان نخواهد بود.

حسن سعیدی باشسیز عملکرد فعلی شورا را ضعیف خوانده و‌ توضیح‌ داد: تهیه ی طرح تفصیلی مستقل، به عنوان سند بالادستی یکی از ملزومات و‌ مهم ترین ها برای ادامه ی توسعه ی شهر می باشد اما متأسفانه شهر فردیس فاقد طرح تفصیلی مستقل بوده و ما با رأی ندادن به آن مانع از توسعه ی شهر خواهیم شد.

عضو شورای شهر فردیس ادامه داد: امیدوارم اعضای شورا مسائل را با هم‌ قاتی نکرده و بحث استیضاح شهردار را از شهر و‌‌ شهروند و لوایح شهر جدا بدانند.

وی در واکنش به ممانعت عده ای از ورود خبرنگار به صحن علنی شورا اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسه به صورت علنی ورود مردم عادی نیز به صحن شورا آزاد است چه برسد به خبرنگاران.

نماینده ی مردم در شورای شهر فردیس جلوگیری از ورود خبرنگاران به صحن علنی را خلاف قانون دانسته و تأکید کرد: این موارد را شایسته ی شورا نمی دانم چرا که شورا به عنوان یک نهاد مردمی باید به صورت شفاف اداره شود.

پ.ن: با توجه به متن مصاحبه ی فوق چرا هنوز عده ای سعی دارند پا را از قانون فراتر گذاشته و از روی میل و تصمیمات خودسرانه امور شورا را پیش ببرند.

مردم نتیجه می خواهند

 

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک