استاندار گیلان درنشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد : هر چه نقش مردم از طریق سازمان های مردم نهاد در امری بیشتر باشد هزینه های اجتماعی کار کمتر است

پستچی نیوز- به گزارش ریحانه ملکی خبرنگار پستچی نیوز از گیلان ، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان گیلان همزمان با چله انقلاب با حضور دکتر کمال اکبری معاون مشارکت های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور ، دکتر سالاری استاندار گیلان و مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و سازمان های مردم نهاد صبح امروز درسالن اجتماعات الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.

در این نشست پیمان بازدیدی ، نماینده ی سازمان های مردم نهاد درهیئت نظارت بر تشکل های مردمی استان گیلان با برشمردن مشکلات سازمان های مردم نهاد وعدم هرگونه حمایت قانونی ازاین سازمان ها خاطر نشان کرد که این سازمان ها ، تشکل های سیاسی نیستند و صرفا فعالیت اجتماعی دارند و نیز انتظار احترام و به رسمیت شناخته شدن از سوی نهاد های دولتی دارند.
دکتراکبری معاون مشارکت های سازمان امور اجتماعی دروزارت کشور نیزاظهارداشت که نظام جمهوری اسلامی نظامی بر خواسته از مشارکت های مردمی است و در حال حاضر نیز متکی برهمین مشارکت های مردمی می باشد. وی با اشاره به اینکه امروزه مشارکت های مردمی پایه و اساس توسعه پایدار و منطقی است اضافه کرد :

در حال حاضر زمینه های لازم جهت امر مشارکت مردمی و فرهنگ مشارکت جویانه در سراسر کشور فراهم شده است و شصت درصد فعالیت ها در حوزه ی اجتماعی را سازمان های مردم نهاد اداره می کنند و دولت نیز به دنبال حمایت از این سازمان هاست . دکتر اکبری در ادامه سخنان خود افزود : دولت تلاش می کند مباحث قانونی مربوط به این سازمان ها را به سر انجام برساند. وی ادامه داد ملاک اصلی سازمان های مردم نهاد در عدم سیاسی کاری و نفعی است که این سازمان ها به جامعه می رسانند و سازمان های مردم نهاد باید در این راستا فعالیت کنند .
در این جلسه دکتر سالاری استاندار گیلان نیز در سخنرانی خود اظهار کرد که سازمان های مردم نهاد با تقویت حوزه ی فعالیت خود می توانند کاری کنند که به آن ها توجه شود. وی ادامه داد : سازمان های مردم نهاد می توانند در چند بخش ورود کنند که یکی از این بخش ها نظارت است و آن نظارت مردم بر دولت و نظارت از طریق تشکل ها و سازمان های مردم نهاد است . دوم مشارکت در امور مختلف تا جایی که قانون اجازه دهد هر چه نقش مردم از طریق سازمان های مردم نهاد در امری بیشتر باشد هزینه های اجتماعی کار کمتر است. همچنین استاندار گیلان در این نشست از سازمان های مردم نهاد فعال در گیلان خواست که اظهار نظرهایشان براساس خرد جمعی و نگاهی جامع تر به مسائل باشد و در بحث های نظارتی ورود جدی داشته باشند، همچنین از بحث های صرفا انتزاعی بپرهیزند و به کارهایی بپردازند که به محیط زندگی و اشتغال مردم کمک کند .
در این نشست همچنین جمعی از بانوان هنرمند گیلانی به صورت نمادین به ارائه ی صنایع دستی گیلان پرداختند و نمایش آیینی در بزرگداشت میزار کوچک خان جنگلی برگزار شد.

http://up2www.com/uploads/7cc9banner.gif

پاسخ ترک