ممنوعیت تردد شبانه در همه شهر‌ها/ فعالیت مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود

رئیسی گفت: منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در شهر‌های با وضعیت زرد و نارنجی کرونا اعمال خواهد شد. به گزارش  پستچی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به گزارش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: وضعیت جدیدی

کد خبر : 12855
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
ممنوعیت تردد شبانه در همه شهر‌ها/ فعالیت مدارس همچنان غیرحضوری خواهد بود

رئیسی گفت: منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در شهر‌های با وضعیت زرد و نارنجی کرونا اعمال خواهد شد.

به گزارش  پستچی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به گزارش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: وضعیت جدیدی در حال رخ دادن بوده و بیماری اروپا را در برگرفته است، روند بیماری در آمریکا و اروپا رو به افزایش است و در دنیا تعداد ابتلا از مرز ۸۰ میلیون نفر گذشت.

وی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در ایران بیان کرد: روند بیماری در کشور ما در ۳۰ استان نزولی بوده و تنها استان مازندران روند به طور کامل نزولی نشده است و در این استان با اقدامات صورت گرفته روند نزولی خواهد شد.

رئیسی گفت: ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ نارنجی هستند و شهر قرمز نداریم و امیدواریم شهرهای نارنجی به مرور به رنگ زرد تغییر کنند و نکته مهم این است که این دستاورد نتیجه رعایت دستورالعمل ها و همکاری دستگاه ها، مردم، اصناف،کسبه، بازاری ها و نظارت ها بر دستورالعمل ها به کمک بسیج و نیروی انتظامی وبه دنبال اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی است.

وی درباره آخرین مصوبات و مباحث مطرح شده در ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: یکی از مصوبات جلسه امروز در این زمینه بود که با توجه به ارزیابی‌های انجام شده در کشور و گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی، یکی از اقدامات بسیار موثر بوده است و هزینه کمی دارد و باعث ایجاد محدودیت شدید نمی‌شود، منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد است و به همین دلیل امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ادامه پیدا کند.

بازگشایی پایه اول و دوم ابتدایی رای نیاورد

رئیسی گفت: در ستاد مقابله با کرونا پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه مدارس پایه اول و دوم ابتدایی بازگشایی شود که این موضوع در کمیته تخصصی مطرح شد و رای نیاورد و مدارس همچنان غیرحضوری برگزار می‌شود تا در آینده شرایط بهتری فراهم شد و بعد از بحث اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال در سال آینده اگر شرایط فراهم شود، آن زمان به سمت بازگشایی مدارس می‌رویم. بنابراین همچنان مدارس به صورت غیر حضوری خواهد بود و حتی برگزاری کلاس های حضوری برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی منتفی شد و این موضوع رای نیاورد.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم ما در ادامه نکات بهداشتی را رعایت کنند تا به سمت ایجاد محدودیت‌های شدید نرویم. در این مدت بازاریان همکاری خوبی داشتند و این همکاری موجب شد تا دستاوردهای کنونی حاصل شود، ما به یاد داریم بعد از آرامش اردیبهشت ماه، برخی تجمعات منجر به شعله ور شدن بیماری و افزایش مرگ و میر شد و نباید به سمت عادی انگاری برویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در حال حاضر میزان بستری در کشور روزانه بیش از ۴۰ درصد و مرگ و میر نسبت به یک ماه پیش بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و باید توجه داشت که دورهمی‌های خانوادگی و شب نشینی‌ها در خیز مجدد بیماری می‌تواند بسیار موثر باشد و اگر این نکات رعایت نشود، ممکن است شاهد پیک مجدد بیماری باشیم.

رئیسی اظهار کرد: از ابتدای طرح شهید سلماینی تاکنون بررسی کرده ایم و دریافتیم که اگر روند قبلی ادامه پیدا می‌کرد، ۵۰ هزار بستری کرونا بیشتر داشتیم و با اجرای طرح‌ شهید سلیمانی ۵۰ درصدی بستری و ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ کمتر اتفاق افتاده است اما اگر ما رعایت نکنیم این اعداد می تواند معکوس شود و شاهد پیک بیماری کرونا در اسفند و بهمن باشیم.