گفتگوی توسکانیوز با دبیرکل حزب مشارکت های مردمی استان گیلان

الویت کار ریس جمهور در کشورمان تنش زدایی در سیاست خارجی و کوشش در رفع تحریم ایجاد روابط حسنه در خاورمیانه ایجاد اطمینان عدم جنگ طلبی و آرامش در منطقه برای سیاست خارجی و در سیاست داخلی انتخاب کابینه ای کاردان دلسوز برای کشور و فردی پاکدست و امتحان پس داده و آرمانی و انقلابی ‌و متخصص.

کد خبر : 12890
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰:۱۴
گفتگوی توسکانیوز با دبیرکل حزب مشارکت های مردمی استان گیلان

بنا به گزارش پستچی نیوز و به نقل از سرویس سیاسی توسکا نیوز؛

برای انجام سلسله مصاحبه های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد سال ۱۴۰۰ این بار به سراغ خانم دکتر سهیلا مدارائی دبیر کل حزب مشارکت های مردمی استان گیلان رفتیم و ایشان مثل همیشه با روی گشاده و اخلاق خوب که از مهم ترین شاخصه های شخصیتی شان است پذیرای ما شدند ،شرح این مصاحبه را در زیر می خوانید؛

۱_ خانم دکتر در ابتدا از اینکه در گفتگوی ما شرکت کردید از شما سپاسگزارم سوال اول ما این است که با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و تاکید مسئولین بلند پایه ی نظام بر افزایش مشارکت مردم چه عواملی را این مورد دخیل می دانید؟

 

سلام ودرود بر شهروندان گرامی با توجه به نزدیک بودن انتخابات ما احزاب این را میدانیم که اگر از فرصت انتخابات هرچند از نظر محدود بودن نقش مردم و سلایقشان از طریق کنار گذاشتن منتخبین شان توسط شورای نگهبان و نظارت استصوابی کم رنگ می‌باشد و بدین ترتیب مشارکت بسیار پایین خواهد بود مانند مجلس یازدهم که در کل کشور کمتر از پانزده درصد مشارکت داشتند و نتیجه شد این مجلس که کاملا در مقابل دولت میایستد دولتی که منتخب ۲۴میلیون ایرانی می‌باشد یعنی توهین به مردم ولی باز ناگزیریم از این فرصت استفاده کنیم و پای صندوقهای رای برویم به امید اینکه منتخبین ما بتوانند صلاحیت بگیرند. البته لازم بذکر است که منتخبین حزبی قبلا همه از طریق کمیسیون ماده ده وزارت کشور صلاحیت گرفته اند تا توانسته اند بصورت قانونی مجوز فعالیت سیاسی داشته باشند و عجیب اینست که چطور در زمان تشکیل نهادهای مدنی و احزاب قانونی از آنها استقبال شده و پروانه فعالیت می‌دهند. ودرست در زمانیکه باید از این همه هزینه هایی که پرداخت مینمایند برای کسب قدرت که امری عادی در همه کشورهای پیشرفته از جمله کشورهای در حال توسعه است کنار گذاشته شوند و فقط یک طیف را اجازه می‌دهند و باید دوباره عرض نمایم که ناگزیریم مردم را دعوت به مشارکت نماییم.

۲_ به نظر شما احزاب ، تشکل های سیاسی و رسانه ها چه نقشی را می‌توانند در انتخابات ایفا کنند؟

بطور یقین احزاب و رسانه نقش بسزایی در مشارکت حداکثری مردم می‌توانند. داشته باشند ولی باید عرض نمایم با توجه به مشکلات معیشتی و اشتغال و وجود گرانی بیش از حد و اعتراض مردم عزیز به وضع موجود مشارکت نمیتواند خیلی بالا باشد. ولی اگر تا قبل از انتخابات تحولی در کشور پیش اید مثل رفع تحریم‌ها و ورود سرمایه گذار به کشور و امکان کار آفرینی و اشتغال شاید وضع بهتر شود

۳_ با توجه به مشکلاتی که کشور با آن روبروست اولویت کاندیداهای ریاست جمهوری در برنامه هایشان چه می تواند باشد؟

الویت کار رئیس جمهور کشورمان تنش زدایی در سیاست خارجی و کوشش در رفع تحریم ایجاد روابط حسنه در خاورمیانه ایجاد اطمینان عدم جنگ طلبی و آرامش در منطقه برای سیاست خارجی و در سیاست داخلی انتخاب کابینه ای کاردان دلسوز برای کشور و فردی پاکدست و امتحان پس داده و آرمانی و انقلابی ‌و متخصص.
فردی پاکدست تا آرامش لازم رابتواند بوجود آورد

در حوزه کاری خود و عرض کردم توسط آرامشی که در کشور بوجود آید ورود سرمایه گذار خارجی و داخلی برای توسعه و پیشرفت کشور و پرداختن به عقب ماندگیهای مناطق و استان‌ها از طریق گماردن استانداران مدیر ومدبر و با تجربه و بومی در هر استان ومقتدر بخاطر شناخت کامل منطقه استاندارانیکه با قدرت در مقابل درخواست‌های نا بجا وغیر مسولانه بعضی از نمایندگان قرار نگرفته و‌پیشتیبان فرمانداران و مدیران پاکدست و دلسوز و کاردان خود باشند

۴_ برای آنکه شوراهای شهر و روستا بتوانند کارآمدی خود را افزایش دهند چه توصیه هایی دارید؟

منتخبین شوراهای شهر و روستا در زمانی می‌توانند موفق باشند و درکار نامه چهار ساله خود خدمات شایسته برای منطقه خود ارائه داده باشند و زمانیکه انتخاب شدند دیگر فرا جناحی فکر نمایند و همه باهم با وحدت ودر آرامش بدون تنش به فکر پروژهای توسعه شهری و روستایی و بفکر پروژهای اشتغال زا برای جوانان منطقه با کمک هم تلاش در جذب سرمایه برای کار آفرینی وعدم تنش ودرگیری باهم. که متاسفانه تا کنون نتوانستیم. در بیشتر شوراها به این خواست دست یابیم.

برچسب ها :

ناموجود