دورخیز شدن اصغر فرهادی برای فصل جوایز ۲۰۲۲!!

رهادی که با «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» دو اسکار برده و تقریبا تمام جوایز مهم سینمای جهان را در کارنامه دارد، چشم به تابستان امسال و اعلام فیلم‌های بخش مسابقه کن ۲۰۲۱ دوخته است. حق پخش «قهرمان» را شرکت ممنتو فیلمز بر عهده دارد و آن را در فرانسه روانه پرده سینماها خواهد کرد.

کد خبر : 13179
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
دورخیز شدن اصغر فرهادی برای فصل جوایز ۲۰۲۲!!

ستودیو آمازون حق پخش فیلم سینمایی «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی را خرید تا پس از رونمایی احتمالی در جشنواره کن ۲۰۲۱ آن را برای فصل جوایز سینمایی ۲۰۲۲ آماده کند.

پستچیی نیوز به نقل از  گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، «قهرمان» دومین فیلم فرهادی پس از «فروشنده» است که شرکت آمازون در آمریکای شمالی پخش می‌کند. فیلم پیشین در جشنواره کن برنده دو جایزه بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه شد و در ادامه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی را برد.

به نظر می‌رسد سرنوشتی مشابه در انتظار «قهرمان» هم باشد که با حضور بازیگران سرشناس ایرانی در شیراز ساخته شده و از گزینه‌های حضور در بخش مسابقه رسمی جشنواره کن ۲۰۲۱ است. اگر فیلم تازه فرهادی در کن بدرخشد، راه برای حضور قدرتمندانه آن در فصل جوایز سینمایی هموار می‌شود و شاید اسکار سوم هم در انتظار این سینماگر تحسین‌شده باشد.

«قهرمان» بازگشت فرهادی به سرزمین مادری‌اش ایران پس از «همه می‌دانند» است که در اسپانیا ساخته شد و با وجود در اختیار داشتن بازیگران و ستاره‌های سرشناس اسپانیایی، چندان دیده و پسندیده نشد. هر چند نامزد دریافت هشت جایزه گویا (معادل اسپانیایی اسکار) از جمله بهترین فیلم و بهترین کارکردان بود. خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز بازیگران اصلی «همه می‌دانند» هستند.

فرهادی که با «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» دو اسکار برده و تقریبا تمام جوایز مهم سینمای جهان را در کارنامه دارد، چشم به تابستان امسال و اعلام فیلم‌های بخش مسابقه کن ۲۰۲۱ دوخته است. حق پخش «قهرمان» را شرکت ممنتو فیلمز بر عهده دارد و آن را در فرانسه روانه پرده سینماها خواهد کرد.

کد خبر ۵۹۸۳۴۶

برچسب ها :

ناموجود