• صفحه نخست
  • >
  • ورزشی
  • >
  • واکنش رسانه های عربی به پیروزی ایران بر عمان و درخشش بیرانوند

واکنش رسانه های عربی به پیروزی ایران بر عمان و درخشش بیرانوند

  • ۱۳۹۷-۱۱-۰۲

[su_note note_color=”#d7d9dc” text_color=”#040404″ radius=”7″]پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان در کانون توجه رسانه‌های عربی قرار گرفت و این رسانه ها قدرت و مهارت و انسجام ملی پوشان ایران و درخشش «علیرضا بیرانوند» دروازه بان تیم را ستودند.[/su_note]

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا با گل های «علیرضا جهانبخش» و «اشکان دژاگه» از سد عمان گذشت و به یک چهارم نهایی صعود کرد تا حریف چین شود. این پیروزی بازتاب های زیادی در رسانه های مختلف بویژه رسانه های عربی داشت.
در این زمینه شبکه خبری «العربیه» عربستان نوشت: تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی ارزشمند ۲ بر صفر خود در برابر تیم عمان در مرحله حذفی جام ملت های آسیا، پیشتازی قدرتمندانه خود را در جام ملت های آسیا ادامه داد و گام دیگری را برای رسیدن به قهرمانی برداشت.
شبکه خبری «المیادین» لبنان نوشت: تیم ملی ایران با پیروزی خود بر عمان و راهیابی به یک چهارم پایانی بازهم به تلاش خود ادامه می دهد. بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران با مهار ضربه پنالتی «احمد مبارک» کاپیتان تیم ملی عمان موفق شد دروازه خود را از ورود توپ در این دوره از بازی ها حفط کند. دروازه بان تیم ملی ایران با مهار ضربه پنالتی و درخشش خود در این بازی، بار دیگر مهار ضربه پنالتی «کریستیانو رونالدو» ستاره فوتبال پرتغال در جام جهانی روسیه را به یاد انداخت. بیرانوند بار دیگر در این بازی ثابت کرد که بهترین دروازه بان قاره آسیا است.
به نوشته روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن، تیم ملی فوتبال عمان تاوان از دست دادن پنالتی در رقابت با ایران را پس داد و با شکست ۲ بر صفر در برابر این از جام ملت های آسیا خداحافظی کرد. علیرضا جهانبخش از اشتباه خط دفاعی عمان استفاده کرد و در سی و دومین دقیقه توپ را در دروازه عمان جای داد و اشکان دژاگه هم در چهل و یکمین دقیقه دومین گل ایران را به ثمر رساند. تیم ملی ایران تاکنون در این دوره از بازی ها طی چهار مسابقه گذشته دروازه خود را از ورود توپ حفظ کرده است. علیرضا بیرانوند در این زمینه نقش اصلی را داشته است و او در سومین دقیقه بازی با عمان موفق شد ضربه پنالتی احمد مبارک کاپیتان تیم ملی عمان را با قدرت مهار کند.
به نوشته روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن، تیم ملی عمان در نخستین دقایق بازی با ایران موفق شد به ضربه پنالتی دست یابد اما احمد مبارک موفق نشد این پنالتی را در دروازه ایران جای دهد و علیرضا بیرانوند دروازه بان قدرتمند ایران موفق به مهار ضربه پنالتی شد. پنالتی مهارشده نقطه عطفی در روند بازی در نیمه نخست بود و چند دقیقه پس از آن تیم ملی ایران کنترل بازی را به دست گرفت و علی رضا جهانبخش با استفاده از اشتباه «محمد المسلمی» مدافع عمان موفق شد گل نخست ایران را به ثمر رساند. پس از نیز مدافعان عمان در تنگنا قرار گرفتند و با خطای خود بر روی بازیکن ایران یک ضربه پنالتی را برای ایران فراهم کردند تا اشکان دژاگه گل دوم ایران را به ثمر رساند. در نیمه دوم هم بازیکنان ایران با تکیه بر مهارت خود موفق شدند به آسانی بازی را پیش ببرند و در شرایطی که بازیکنان عمان از همان دقایق نخست نیمه دوم از بازی غافل بودند «مهدی طارمی» بازیکن باشگاه «الغرافه» قطر موفق شد دروازه عمان را با تهدید جدی روبرو سازد.
به نوشته روزنامه «الاتحاد» امارات، مهار پنالتی تیم ملی عمان در نخستین دقیقه های بازی تیم ملی ایران و عمان جریان بازی را تغییر داد. مهار این پنالتی توسط دروازه بان ایران به بازیکنان تیم ملی ایران انگیزه بالایی داد تا به طور گسترده در دو نیمه بازی را به کنترل خود در آورند. از سوی دیگر با از دست رفتن این فرصت روحیه بازیکنان تیم ملی عمان پایین آمد و آنان نتوانستند در برابر انسجام و دفاع منظم بازیکنان ایران پیش بروند. با وجود اینکه بازیکنان ایران از سمت راست خطرناک ظاهر می شدند علیرضا جهانبخش در دقیقه سی و دوم بازی با استفاده از اشتباه محمد المسلمی دفاع میانی عمان و قاپیدن توپ از وی نخستین گل تیم ایران را به ثمر رساند. این گل بار دیگر روحیه بازیکنان ایران را بالا برد و آنان کنترل امور را به دست گرفتند. پس از آن در ادامه بازی داوره مسابقه در منطقه جریمه عمان با اعلام خطای بازیکن عمانی ضربه پنالتی را برای ایران اعلام کرد و اشکان دژاگه با به ثمر رساندن دومین گل تیم ایران ماموریت بازیکنان عمان را در این رقابت سخت تر کرد. تیم ملی فوتبال ایران نیمه دوم بازی را با تکیه بر دو گل نیمه نخست خود ادامه داد و با وجود اینکه پیش بینی می شود که عمان بتواند در نیمه دوم بر شدت فشارهای هجومی خود بر دروازه ایران بیفزاید، اما این اتفاق رخ نداد و این بازیکنان ایران بودند که عمان را تحت فشار قرار دادند و به دلیل نزدیکی بازیکنان ایران در خط و قدرت آنان در ادامه بازی در کنار هم، فرصت تحرک از بازیکنان عمان گرفته شد و بازیکنان این کشور نتوانند به دلیل شرایط بغرنج خود و انسجام بازیکنان ایران برنامه های خود را پیش ببرند و فشارهای بی امان بازیکنان ایران سبب شد تا خط دفاعی عمان بارها دچار اشتباه شود.
به نوشته تارنمای ورزشی «الکوره» قطر، تیم ملی ایران شایسته پیروزی بر تیم ملی عمان بود. زیرا این تیم در هر دو نیمه بازی تیم بهتر و خطرناکتر میدان بود. نیمه نخست بازی آکنده از هیاهوی ها و شگفتی هایی از جانب هر ۲ تیم بود به طوری که فرصت برای محک تیم ها فراهم نشد و تیم ایران موفق شد با برتری ۲ بر صفر بر رقیب خود پیشی گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب