آغاز به کار دومین نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته در منطقه آزاد انزلی

  • ۱۳۹۸-۰۴-۱۲

 

پستچی نیوز– به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی دومین نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته با حضور دکتر رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران این سازمان، مدیران جهاد کشاورزی، موئسسه تحقیقات برنج کشور، شرکت شهرک های صنعتی و فعالان این حوزه در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

بنا براین گزارش در این نمایشگاه تخصصی بیش از ۳۰ واحد صنعتی، بسته بندی، کارخانه های شالیکوبی و فعالان این حوزه در غالب غرفه های عرضه محصولات حضور پیدا کرده اند تا علاوه بر معرفی توانمندی های مجموعه خود، با افزایش مشارکت واحد های فعال در این حوزه زنجیره تولید، عرضه و صادرات محصولات با بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی تکمیل شود.

از نکات حائز اهمیت این نمایشگاه معرفی محصولات بومی سازی شده و تولید داخل شامل خشک کن جکی و عرضه محصولات کشاورزی ارگانیک می باشد که برای نخستین بار در کشور در این نمایشگاه تخصصی عرضه و در معرض دید عموم قرار گرفت.

لازم بذکر است با توجه به مزیت های قانونی و معافیت های مالیاتی منطقه آزاد انزلی و فرصت ارائه محصولات در نمایشگاه های خارجی از سوی این سازمان، تولید کنندگانی کهاستاندارهای لازم را رعایت و محصولات را با بسته بندی متنوع و با کیفیت تولید کنند می تواند در بخش صادرات محصولات از مزیت های منطقه آزاد انزلی به کشورهای حاشیه خزر بهره مند شوند.

گفتنی است استان گیلان بالغ بر ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد که سالانه، حدود ۱ میلیون و۲۰۰ هزار تن شلتوک تولید میکند و حاصل این میزان از شلتوک ۸۰۰ هزارتن برنج سفید است که روانه بازار های مصرفی در داخل و خارج از کشور می شود.

علاقه مندان می توانند تا تاریخ ۱۴ تیر ماه همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ از این نمایشگاه تخصصی بازدید به عمل آورند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب