• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • طنزی مرغ آلود برای موش داروی سهراب / سخنی درگشاده با اعضای شورای شهر رشت

طنزی مرغ آلود برای موش داروی سهراب / سخنی درگشاده با اعضای شورای شهر رشت

  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۸

آقایان و تنها سرکارخانم محترم عضو شوار ، از همان روزی که موش دارو در شهر رشت ، جای نوش دارو را گرفت و مرغ سهراب گران تر از جان سهراب شد و در بازارهای داخلی قیمتش به بالای کیلویی ۲۰ تومان رسید دیگر برای شهروندان رشتی مهم نبود که چه کسی شهردار رشت و بر کرسی شهرداری تکیه زده است. ! تا آن جایی که حتا دیگر برایشان مهم نبود که مثلا شهردارشان قبلا شهردار تورقوز آباد بوده که ناگهان سر از کلان شهری مثل رشت در آورده و یا این که چه تیپ و قیافه ای دارد .  قدش بلند است  یا از نوعی سندرم خاص کوتوله گی رنج می برد . موهای سرش مال خودش یا از یک فروشگاه لوازم ارایشی و بهداشتی برای خودش تهیه کرده است که بعضی ها به آن موکلاه می گویند .

اساسا خودش و جد و آبادش بومی و گیلانی اند یا نیستند و یا این که آن عضو شورایی که خود را “یوناتان شیردل” می نامد دلایل مخالفتش با او چه بوده ! چیزی که مهم بود اول حفاظت از جان شان در مقابل ویروس نحس و بدقلقی به نام کرونا بود و دوم غم نان و روزمرگی شان غافل از این که همین جانوار اجنبی چشم بادامی که کرونا نام گرفته سال ها در رشت پرسه می زد. رودخانه هایش را خفه کرده  و طبیعت زیبا و چنگل و کوه و دشتش را با همدستی بعضی مسئولین نالایق سودجو به تلی از زباله تبدیل کرده است.

آری جناب حاجی پور مردم این روزها دیگر بهانه ی خوبی برای تعویض شهردار شما نیستند و واقعا دلشان نمی خواهد وارد دعواهایی بشوند که نمی دانند ابتدا و انتهایشان کجاست. اگر شما یادتان رفته ، مردم که یادشان نرفته سر همین انتخاب شهردار آخری  تا مرز انحلال شورا هم پیش رفتید و عده ای از بین شما لحاف تشک پهن کرده بودند جلوی وزارت کشور تا پای هر نامزد خودی را بزنند و قلم کنند تا دیگر هیچ وقت سودای شهرداری به سرشان نزند و این چنین شد که حاج محمدی همای سعادت روی شانه هایش نشست و شد شهردار رشت !

آری اعضای محترم شورا مردم دیگر بی خیال شده اند اگر بتوانند جان خودشان را در مقابل همین چشم بادامی منحوس حفظ و شکم شان را سیر کنند باید کلایشان را روزی صدبار بندازند هوا 

پس در این مدت کوتاه باقی مانده شهر و شهردار و شهروندان را به حال خود بگذارید و خودشان را ناراحت نکنید چون تا بخواهید شهردار فعلی را بردارید و یکی تازه تر را معرفی کنید تا تاییدیه اش را بگیرید دوره ی خدمت صادقانه ی شما هم به پایان رسیده.

راستی اگر مردم می توانستند بعضی از افرادی را که خود تحت عنوان اعضای شورا انتخاب کرده اند استیضاح کنند و جایشان یکی دیگر را بگذارند به نظر شما چه اتفاقی می افتاد ؟ ایا الان چند نفرتان هنوز عضو شورا بودید !؟ آیا واقعا تا حالا به این فکر کرده اید که ماندنی بودید یا رفتنی ؟

بگذریم و اما شما عضو محترم نارنجی پوش شورا

نباید مرغ را وارد جریانات سیاسی و دعواهای زرگری و بنه اوسان های شورا می کردی برادر . ببین چه کار کردی و به کجای قبای خاله مرغه برخورد که هم جانش را گران کرد هم تخمش را.

متاسفانه حالا دیگر مردم حتا از خوردن یک املت ساده ی تابستانی که ارزان ترین غذا در این مملکت است به لطف موش دارو پس از مرغ سهراب شما  محروم شده اند.

راستی قیمت مرگ موش را نمی دانم . خانه مان که موش ندارد . حالا حالا هم قصد خودکشی ندارم اما به گمانم هر چه باشد حتما قیمتش از مرغ سهراب پایین تر است  اما از جان شیرین خود سهراب نه !

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب