ارائه خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان گیلانی

  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۷

مدیرکل کمیته امداد گیلان از ارائه هزار و ۷۰۰ مورد خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال، هزار و ۷۰۰ مورد خدمات حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان ارائه شده است.

او، با بیان اینکه حمایت حقوقی و معاضدت قضایی مددجویان کمیته امداد با رویکرد پیشگیری و توانمندسازی انجام می‌شود، افزود: ارائه مشاوره‌های حقوقی، تنظیم اظهارنامه، دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه، شرکت در جلسات دادرسی، راهنمایی و حمایت حقوقی برای اجرای احکام و سازش میان اصحاب دعوی و همچنین معرفی مددجویان برای اخذ وکیل معاضدتی از جمله اقدامات حقوقی این نهاد برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان، گفت: صیانت از نهاد خانواده و ارائه خدمات مشاوره، مددکاری و حمایت‌های لازم حقوقی و قضایی از افراد و خانواده‌های نیازمند از جمله اهداف مهم کمیته امداد است.

اهرابی با تأکید بر اینکه مددجویان تحت حمایت این نهاد از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و دارای مشکلات حقوقی متعددی هستند، گفت: تاکنون ۲۳۵ وکیل نیکوکار برای وکالت معاضدتی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اعلام آمادگی کرده اند .

در این راستا وکلا و مشاوران نیکوکار می‌توانند برای معاضدت حقوقی و خدمت‌رسانی به محرومان و احقاق حق آنان با کمیته امداد امام (ره) همکاری کنند.

او افزود: آگاه‌سازی و هدایت مددجویان تحت حمایت پیرامون مسائل حقوقی و قضایی از جمله فعالیت‌های این نهاد است و بسیاری از مددجویان به هنگام بروز مشکلات حقوقی و قضایی به حقوق قانونی خود آگاه نبوده و در احقاق حقوق حقه خود دچار کاستی و ناتوانی می‌شوند.

بنابراین در این راستا کمیته امداد امام (ره) استان میز خدمت حقوقی را راه اندازی کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان در پایان تصریح کرد: پارسال ۳ هزار و ۱۰۱ مورد خدمات مختلف حقوقی و قضایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان ارائه شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب