• صفحه نخست
  • >
  • پیشنهاد سردبیر
  • >
  • حزب‌الله عراق: آمریکایی‌ها در صورتی که با پای خود کشور را ترک نکنند، به صورت افقی خارج خواهند شد

حزب‌الله عراق: آمریکایی‌ها در صورتی که با پای خود کشور را ترک نکنند، به صورت افقی خارج خواهند شد

  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۹

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق در سخنانی گفت نیرو‌های آمریکایی یا به میل خود از عراق می‌روند یا اینکه از کشور اخراج خواهند شد.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از خبرنگاران جوان، به نقل از المسیره، «محمد محیی» سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق در گفتگو با شبکه یمنی «المسیره» گفت، آمریکایی‌ها باید با پای خود از عراق بروند و اگر این کار را انجام ندهند به صورت افقی از آن خارج خواهند شد.

او گفت: اگر آمریکا بر لجبازی خود در برابر مطالبات برای خروجش از عراق ادامه دهد، مقاومت قدرتمندتر خواهد شد. مقاومت بر روی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر فعلی حساب باز نمی‌کند و وی حق ندارد حق ملت عراق را مصادره کند و نیرو‌های آمریکایی را در عراق نگه دارد؛ «آمریکا دشمنی تروریسم برای ماست و برای انحلال الحشد الشعبی تلاش می‌کند؛ اما در این امر شکست می‌خورد».

محیی ادامه داد: پارلمان عراق خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق را تصویب کرده و نیرو‌های عراقی قادر به پایان هر تهدیدی هستند. آمریکا با باقی ماندن در عراق می‌خواهد امنیت دشمن اسرائیلی را تضمین، معامله قرن را اجرایی و مسیر‌ها میان ایران، سوریه و لبنان را قطع کند.

وی تأکید کرد، دلیل بحران‌ها در منطقه، غرور آمریکا و تلاش آن برای تسلط بر جهان است؛ آمریکا باید بفهمد که احترام به خواست عراق ضروری است.

محمد محیی همچنین تصریج کرد: آمریکا پس از تشدید عملیات مقاومت در بن بست قرار گرفته و در راستای کاهش فشار کار می‌کند؛ بسیاری از پیام‌هایی که رسیده، شامل درخواست واشنگتن برای توقف حملات علیه نیروهایش دستکم در زمان برگزاری انتخابات آمریکاست.

وی ادامه داد: ملت عراق حق مقاومت علیه حضور آمریکای اشغالگر را دارند. ما اهداف این حضور و طبیعت آن را می‌دانیم؛ برخی مسؤولان عراقی در راستای اجرای دستورکار‌های آمریکایی کار می‌کنند گویا کارمندان سفارت آمریکا هستند. آمریکا قادر به مقابله با اراده و خواست ملت‌ها نیست و قدرت مقاومت عراق را در سال ۲۰۰۳ آزمایش کرده و امروز مقاومت توانایی و تجربه رزمی بالایی دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب