خبر های خوش درخصوص واکسن کرونا

  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۲

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درباره جزئیات سومین پویش احسان سلامت و تولید واکسن کرونا توضیحاتی داد.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد مخبر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جمع خبرنگاران در آیین آغاز مرحله سوم پویش ملی احسان سلامت و توزیع یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ستاد اجرایی فعالیت‌های وسیعی را در توزیع اقلام بهداشتی و تهیه و تولید دارو‌های مختلف برای درمان و کیت تشخیص داشته است.

او با بیان اینکه کاروان‌های سلامت و سامانه ۴۰۳۰ در این زمان به صورت نستمر فعال بودند، ادامه داد: با دستور مقام معظم رهبری تاکنون ۵ میلیون بسته معیشتی و ۴ میلیون بسته بهداشتی توزیع شده است.

مخبر گفت: اقلام بهداشتی ارسال شده شامل یک میلیون بسته بهداشتی، ۵ میلیون ماسک و یک میلیون محلول ضدعفونی کننده، بوده است، همچنین تاکنون ۱۰ هزار کیت تشخیص به مناطق محروم ارسال شده است‌

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان‌اینکه آمپول رمدسیویر که درحال حاضر تنها داروی درمان کرونایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تولید شده است، گفت: در حال حاضر این دارو به وزارت بهداشت تحویل داده شده است و در بیمارستان‌های سراسر کشور در دسترس است.

مخبر ادامه داد: ۱۰ هزار آمپول رمدیسیویر نیز تولید و توزیع شده است همچنین امسال نیز ۳ هزار آمپول توریع شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: تولید واکسن کرونا همچنان در حال انجام است و بعد از تحویل مدارک به وزارت بهداشت برای تست انسانی آن اقدام می‌کنیم.

او با بیان اینکه تست واکسن بر روی میمون‌ها به خوبی جواب مثبت داده است و برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار میمون واکسن تزریق شده است و هیچ عارضه‌ای تاکنون ایجاد نشده است، گفت: امیدوار هستیم بتوانیم ظرف ۲-۳ هفته آینده تست انسانی آن را آغاز کنیم و در نهایت آن را به بازار عرضه کنیم.

مخبر گفت: خط تولید واکسن نیز آماده فعالیت است و به محض کشف و تولید واکسن آمادگی تولید انبوه آن را داریم و می‌توانیم بگوئیم اکنون قطعا تکنولوژی تولید واکسن را داریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب