رئیس مجلس: حق‌آبه هامون را پیگیری می‌کنیم/ طرح آبیاری ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان اهمیت ملی دارد

  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۲

گروه استان‌ها ــ رئیس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری حق‌آبه هامون گفت: مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد حق‌آبه هامون را پیگیری کند و ‌ارتباطات مرزی‌ دنبال خواهد شد تا مردم شاهد پیشرفت بیشتری در منطقه باشند.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم از زابل، محمدباقر قالیباف در حاشیه بازدید از طرح آبیاری ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان با بیان اینکه این طرح آبیاری یکی از مهم‌ترین طرح‌های کشور است، اظهار داشت: ‌اگر اشکالاتی هم در این طرح وجود دارد باید برطرف و با کمک خود مردم منطقه آسیب‌شناسی و مشکلات آن مرتفع شود‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم بهره‌برداران اصلی هستند تأکید کرد‌: مردم باید کنار سایر دست‌اندرکاران باشند و در نگهداری سیستم لوله‌کشی این طرح کمک کنند و باید از نظرهای کارشناسی آنها برای بهره‌برداری درست استفاده کرد‌.

وی با تأکید بر اینکه پیگیری مشکلات استان و نظارت بر حل آنها وظیفه مجلس است، تصریح کرد: اقتصاد منطقه سیستان وابسته به این طرح است و باید با همکاری مردم در نظام بهره‌برداری تجدید نظر شود.

رئیس مجلس در این بازدید با ابراز اینکه در جریان جزئیات کاستی‌ها و محدودیت‌های طرح قرار گرفته است، ادامه داد:‌ مدیران استانی نیز در جریان این جزئیات قرار گرفته‌اند و باید تلاش بیشتری به‌خرج دهند.

وی درباره پیگیری حق‌آبه هامون گفت: مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد حق‌آبه هامون را پیگیری کند، ‌ارتباطات مرزی‌ دنبال خواهد شد تا مردم شاهد پیشرفت بیشتری در منطقه باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی‌ پیشنهاد مدیران استانی برای تکمیل این طرح با هدایت و سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی(ع) را مطلوب دانست و افزود: شب گذشته با استاندار سیستان و بلوچستان در مورد همکاری آستان قدس رضوی در اجرای طرح‌های کشاورزی زابل و با کسانی که در آستان قدس این کار را دنبال می‌کردند صحبت شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب