طرح منع رفت و آمد در ۵ کلانشهر از ساعت ۲۴ امشب اجرا می‌شود

  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۳

جهانپور گفت: طرح منع رفت و آمد در ۵ کلانشهر از ساعت ۲۴ امشب تا ظهر روز یکشنبه، ۲۷ مهر اجرا خواهد شد.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفت وگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: موارد ابتلا به کووید ۱۹ و موارد مرگ و میر در چند هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت افزود: در ماه‌های اخیر رعایت مسائل بهداشتی و شیوه نامه‌های بهداشتی مد نظر وزارت بهداشت بود، اما قریب به نیمی از جمعیت، مسئولیت پذیری اجتماعی ندارند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

او در ادامه ضمن انتقاد از تردد و مسافرت‌های غیر ضروری در چند ماه گذشته بیان کرد: مردم در این چند ماه از ماسک به شیوه درست استفاده نکردند، این امر به گسترش کووید ۱۹ دامن زده است.

جهانپور ادامه داد: با توجه به این شرایط، وزارت بهداشت از ستاد کرونا درخواست کرد که محدودیت‌هایی را در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، ارومیه و اصفهان که وضعیت شیوع کرونا در آن‌ها در حالت هشدار قرار دارد، وضع کنند. به دستگاه‌های مربوطه این تصمیم ابلاغ شده و این دستگاه‌ها منع ورود و خروج را عملیاتی می‌کنند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: طرح منع رفت و آمد در ۵ کلانشهر از ساعت ۲۴ امشب (چهارشنبه، ۲۳ مهر) تا ظهر روز یکشنبه، ۲۷ مهر اجرا خواهد شد. براین اساس ورود وخروج به کلانشهر‌های تهران، کرج، مشهد، ارومیه و اصفهان ممنوع است.

جهانپور ادامه داد: کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کرونا مسئول اجرا و راهبری این طرح را بر عهده دارند، علاوه بر آن وزارت کشور و نیروی انتظامی نیز بر اجرای این طرح نظارت خواهند داشت.

او ادامه داد: این ۵ شهر قطعی نیست و بسته به شرایط کشور ممکن است شهر‌ها و استان‌های دیگری به این لیست اضافه شوند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت بیان کرد: فعلا حداقل درخواست ما ممنوعیت تردد به این شهرهاست. تردد‌های بین شهری شامل این محدودیت‌ها نمی‌شود و محدودیت‌های قانونی فعلا منحصر به این ۵ شهر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب