وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و کشاورزی موانع ترخیص کالا‌های ضروری را رفع کنند

  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۱

رئیس جمهور گفت: وزارتخانه های صمت، اقتصاد و جهادکشاورزی با همکاری بانک مرکزی موانع ترخیص کالاهای ضروری را رفع کنند.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان:

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت. پس از ارائه گزارش اقدامات انجام شده برای ترخیص سریع‌تر کالا‌های اساسی و مواد اولیه کارخانجات از گمرک، تاکید کرد. که تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت برای استفاده از ارز صادراتی و ارز متقاضی جهت تامین کالا‌های ضروری و نیاز‌های وارداتی واحد‌های تولیدی، باید به طور کامل و سریع اجرایی شود و هر گونه کندی یا ناهماهنگی در این خصوص به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

رئیس جمهور وزارتخانه‌های صمت، اقتصاد و دارایی و جهادکشاورزی را مکلف کرد در اسرع وقت موانع ترخیص این کالا‌ها را رفع کنند .از بانک مرکزی خواست همکاری لازم را معمول دارد.

روحانی با تاکید بر اینکه تأمین معیشت جامعه دغدغه نخست دولت و نظام است، اظهار داشت:

بخش عمده‌ای از مواد غذایی مردم به اندازه کافی در داخل تولید می‌شود. لذا نباید ناهماهنگی‌ها در زمینه کالارسانی و توزیع این کالا‌ها موجب بی ثباتی قیمت‌ها و ایجاد مشکل برای مردم شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: نوسانات اخیر برخی از اقلام اساسی مانند گوشت قرمز ناشی از برخی ناهماهنگی‌ها در شبکه تامین و توزیع است و باید هرچه زودتر چنین مشکلاتی توسط وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی برطرف شود. سایر دستگاه‌های مرتبط نیز موظفند در تنظیم بازار با وزارت صمت هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب