نشست دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان با دانش آموزان رشت

  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۴

نماینده عالی دولت در استان گیلان توانمندی دانش‌آموزان را موجب ایمن شدن ایران اسلامی در برابر توطئه‌های استکبار دانست .

زارع بیان کرد.نقش‌آفرینی موثر آنان در جامعه .روحیه مشارکت اجتماعی را افزایش می دهد. گفت:

جوانان با بهره گیری از دانش روز ، فناوری و خلاقیت ، زمینه‌ساز خودکفایی کشور باشند.

به گزارش پپستچی نیوز.دکتر ارسلان زارع ظهر امروز (چهارشنبه) در نشست با تشکل های دانش آموزی گیلان. با گرامیداشت یاد و خاطره ۸۵۰ شهید دانش آموز گیلانی اظهار کرد:

معتقدم تلاش دانش آموزان گامی موثر در ساختن آینده ای درخشان برای گیلان است.امیدوارم حضور آنان در این مراسم بتواند بسترساز افزایش انگیزه و روحیه مشارکت اجتماعی باشد.

وی با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی .و روز دانش آموز و نیز سالروز تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت:

امام راحل بارها در بیانات‌شان آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند. و بر ضرورت تقویت روحیه استکبارستیزی ملت ایران خصوصاً جوانان از سنین پایه در دوره دانش آموزی و پرورش نسل آینده تأکید داشته اند.

نماینده عالی دولت در گیلان .ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز روز گذشته در سخنرانی تلویزیونی بیان داشتند که علت اصلی دشمنی آمریکا با نظام اسلامی ایران. نرفتن زیر بار سیاست‌های ظالمانه و به رسمیت نشناختن سلطه آنهاست.

وی توانمند شدن در حوزه نیروی انسانی را مهمترین اصل .و پیش‌شرط برای حصول توفیق در برابر هر سلطه ای دانست .و افزود:

براین اساس دانش آموزان با توانمندسازی خود و ارتقاء سطح دانش و تزکیه. می‌توانند کشور را در برابر هر گزندی ایمن سازند.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش دولت‌های استکباری به ویژه آمریکا برای به زانو درآوردن کشو. نظام و مردم ایران اسلامی با تشدید تحریم های ظالمانه.گفت:

جوانان کشور با بهره گیری از دانش روز ، فناوری و خلاقیت می‌توانند زمینه‌ساز خودکفایی کشور باشند .دانش آموزان باید این تلاشگران را الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و بزرگترین نهاد اجتماعی کشور بیشترین بار مسئولیت برای تحقق آرمان های ملت ایران را بر دوش دارد. افزود:

چشم امید همه کسانی که به آینده کشور و توسعه.پیشرفت و عدالت در ایران فکر می کنند. بیش از همه به آموزش و پرورش دوخته شده تا با شناسایی استعدادها و تشویق دانش آموزان گام اساسی برای هدایت آنان بردارد.

دکتر زارع پرورش علمی، اخلاقی، خلاقیت، نوآوری، تقویت تفکر انتقادی. دین‌داری و اخلاق مداری در مدارس را یک امر ضروری دانست. و گفت: در چنین شرایطی‌ست که کشور با برخورداری از نیروی انسانی متعهد و متخصص می تواند در دنیا حرف برای گفتن داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان علاوه بر روند معمول تحصیل در مدارس باید با مهارت آموزی در امر تولید و اقتصاد نقش آفرینی کنند.اظهار داشت:

به طور قطع کشور در کنار کارمند، مدیر و پشت میزنشین نیازمند تکنسین و متخصصانی ماهر در حوزه های مختلف است تا چرخ اقتصاد و تولید بچرخد.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با وجود همه محدودیت های اعتباری.توجه به نیازمندی های دانش آموزان را همواره در اولویت قرار داده .گفت:

دولت در ایامی که کشور و دنیا با کرونا مواجه است با تلاش مضاعف و بهره گیری از امکانات مورد نیاز ، کوشید تا خللی در آموزش و پرورش دانش آموزان ایجاد نشود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه در کنار تهیه ابزار و امکانات مورد نیاز در برخی نقاط هنور نواقصی مشاهده می شود. که برای رفع آنها دستگاه های اجرایی مرتبط در تلاشند.خاطرنشان کرد: طی سال گذشته شاهد استمرار کلاس‌ها و برگزاری آزمون ها بودیم و امسال نیز طبق تقویم زمانی به صورت حضوری و غیرحضوری آغاز و در حال انجام است.

وی در خاتمه سخنانش از دانش‌آموزان خواست تا همت خود را برای تحصیل علم و تهذیب نفس بکار گیرند و بدانند که سرنوشت آینده کشور و استان. در دستان آنان قرار دارد .و در این مسیر شورای آموزش و پرورش ، بستر مناسبی برای انتقال مطالب مفید و موثر دانش آموزان در رشد و بالندگی گیلان به شمار می آید.

در این جلسه نمایندگان چهار تشکل بسیج دانش آموزی.اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان. سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان دانش آموزی استان. نظرات خود را بیان داشتند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب