• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • کارشناسان حقوقی: شکایت‌های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت

کارشناسان حقوقی: شکایت‌های ترامپ تاثیری بر نتیجه انتخابات نخواهد داشت

  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۶

کارشناسان حقوقی بر این باورند که شکایت‌های دونالد ترامپ درباره روند برگزاری و شمارش آرا، تاثیری بر نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نخواهد داشت.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  تسنیم به نقل از رویترز، کارشناسان حقوقی تاکید می کنند که شکایت های مطرح شده از سوی وکلای ترامپ، شانس ناچیزی برای تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دارد.

بر اساس این گزارش در حالی که مسیر ترامپ برای پیروزی در انتخابات سخت و دشوار شده است، ستاد انتخاباتی اش روز پنجشنبه چالش ها و شکایت های حقوقی خود را افزایش داده و اعلام کرده است که قصد طرح شکایت در ایالت نوادا را دارد.

روز چهارشنبه نیز ستاد انتخاباتی ترامپ شکایت هایی را در میشیگان و پنسیلوانیا و جورجیا مطرح کرده و خواستار رسیدگی دیوان عالی آمریکا به این پرونده ها شده است.

کرشناسان حقوقی می گویند: این دادخواست با هدف متوقف کردن شمارش آرا و به تعویق انداختن اعلام پیروزی بایدن توسط رسانه های مهم آمریکایی است و می تواند تبعات سیاسی وخیمی برای ترامپ به همراه داشته باشد.

رابرت یابلون استاد دانشگاه ویسکانسین در این باره گفت: مانور حقوقی فعلی عمدتا راهی برای ستاد انتخاباتی ترامپ است تا سعی کند این بازی را ادامه دهد. تاکنون هیچ گونه شواهدی وجود نداشته است که نشان دهد قانون شکنی های سیستماتیک در روند شمارش آرا وجود داشته است.

بیل استپین مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در این باره گفت: شکایت های مطرح شده با این هدف بوده است که تنها آرا قانونی شمرده شود.

این در حالی است که باب بوئر از تیم حقوقی جو بایدن در این باره تاکید کرد: شکایت های مطرح شده بی اساس است. هدف آنها این است که به ستاد انتخابات ترامپ فرصت طرح این استدلال را بدهد که شمارش آرا متوقف شود. شمارش آرا متوقف نخواهد شد.

کارشناسان حقوقی بر این باورند که شکایت های مطرح شده تنها در صورتی موثر خواهد بود که مساله اصلی اختلاف بر سر چند هزار رای در یک یا دو ایالت مهم و کلیدی باشد.

ترامپ خواستار توقف شمارش آرا در ایالت های میشیگان و پنسیلوانیا شده است. شکایت ستاد انتخاباتی ترامپ روز پنجشنبه در دادگاه میشیگان رد شده است ولی دادگاه پنسیلوانیا طی حکمی خواستار دسترسی بهتر ناظران ستاد ترامپ به روند شمارش آرا در فیلادلفیا شده است.

ستاد انتخاباتی ترامپ با طرح شکایت در دیوان عالی آمریکا به دنبال بی اعتبار کردن آرا پستی در پنسیلوانیا است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب