• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • دوران فشار حداکثری رو به پایان است/ ۴ برابر شدن حقوق معلمان در هفت سال اخیر

دوران فشار حداکثری رو به پایان است/ ۴ برابر شدن حقوق معلمان در هفت سال اخیر

  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۲

رئیس جمهور گفت: همه علامت‌ها نشان می‌دهد که دنیا فهمیده، فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و دوران پایانی خود را طی می‌کند.

به گزارش پستچی نیوز  باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور با ارتباط ویدئو کنفرانسی در مراسم بهره برداری از طرح های مهم ملی گفت: بسیار خرسند هستم که در سی و دومین هفته از آغاز سال شاهد افتتاح های مهم در بخش های آموزش و سلامت بوده ایم.

او افزود: این افتتاح ها از لحاظ فرهنگی بسیار حائز اهمیت است؛ پیشرفت ، استقلال و امنیت ملی کشور در سایه آینده ی فرزندان ما است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحول بزرگی برای دانش آموزان در دوران تحصیل اتفاق می افتد، ادامه داد: فرزندان ما باید علم، مهارت، اخلاق و فرهنگ ملی و دینی کشورمان را بشناسند؛ مدرسه است که در واقع انسان های مسئول آینده کشور را می سازد.

روحانی بیان کرد: امروز شاهد بودیم هزار و ۵۵۰ پروژه آموزشی و تربیتی در یک روز افتتاح شد که به معنای اهتمام دولت در مسیر آموزش و پرورش است.

او تصریح کرد: روزانه هشت و نیم میلیارد تومان دولت برای آموزش و پرورش خرج می‌کند، چون اهمیت خاصی برای آن قائل است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مراکز رفاهی از ۱۸۰ مرکز به ۴۰۴ مرکز رسیده است، تاکید کرد: این یعنی ما به روحیه و نشاط عزیزان در آموزش و پرورش اهمیت می‌دهیم.

روحانی با بیان اینکه معلمان عزیز ما با عشق کار کرده اند نه به‌خاطر پول، اظهار کرد: اینکه حقوق معلمان بیش از ۴ برابر افزایش یافته، نشان می‌دهد به این مسئله واقف هستیم که آموزش و پرورش چقدر مهم است.

باید سواد دیجیتالی را به دانش‌آموزان یاد بدهیم

او با اشاره به اینکه باید از آموزش حافظه‌محور به آموزش تحقیق‌ محور و پژوهش‌ محور برگردیم، افزود: فرزندانی که سر کلاس می‌آیند از کلاس سوم و چهارم به بعد باید کتابخوان و محقق بار بیایند. مخصوصاً فضای جدید دیجیتالی که مهم است و باید سواد دیجیتالی را به دانش‌آموزان یاد بدهیم.

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ان‌شاءالله با همت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری از تحریم عبور خواهیم کرد، ادامه داد: همه علامت‌ها از آمریکا و جا‌های دیگر دنیا نشان دهنده این است که دنیا فهمیده فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و فشار حداکثری دوران پایان خودش را طی می‌کند و مردم با مقاومت خودشان طعم شیرین تلاش‌های خود را شاهد خواهند بود.

در دانش پزشکی از کشورهای پیشرفته دنیا هستیم

روحانی بیان کرد: از افتخارات ما این است که در دانش و امکانات پزشکی از کشورهای پیشرفته دنیا هستیم.

او تصریح کرد: بسیاری از افراد در خارج از کشور، جدا از لحاظ ارزان تر بودن خدمات پزشکی ایران نسبت به خارج، به خاطر اعتماد و اطمینان بیشتری که دارند برای عمل های جراحی به کشور ما سفر می کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب