نهاد‌های انتخاباتی در آمریکا: مدرکی دال بر تقلب پیدا نکردیم

  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۳

نهاد‌های مسئول در برگزاری و نظارت بر انتخابات آمریکا اعلام کردند به مدرکی دال بر تغییر آرا، مفقود شدن آن‌ها یا نفوذ در سامانه انتخاباتی دست نیافته‌اند.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، چند نهاد مسئول در برگزاری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که به «هیچ گونه مدرکی» دال بر تغییر آرا، مفقود شدن آن‌ها یا نفوذ در سامانه انتخاباتی دست پیدا نکرده‌اند.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در جدیدترین ادعای خود مبنی بر «تخلف» انتخاباتی بخشی از گزارش شبکه «او‌ای‌ان‌ان» (OANN) را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد. در گزارش این شبکه خبری نزدیک به دونالد ترامپ ادعا شده است که دستگاه‌های رای‌گیری در سراسر آمریکا دو میلیون و ۷۰۰ هزار رای متعلق به او را حذف کرده اند.

رئیس جمهور آمریکا از چند ماه پیش در نشست‌های خبری و همچنین صفحه توئیترش به شبکه «او‌ای‌ان‌ان» بیش از شبکه «فاکس نیوز» علاقه نشان می‌داد. روندی که پس از برگزاری انتخابات هفته گذشته تشدید شده و دونالد ترامپ به انتقاد علنی از شبکه «فاکس نیوز» روی آورده است.

با این حال در بیانیه نهاد‌های محلی و ملی مسئول در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آمده که رای گیری هفته گذشته «سالم‌ترین» انتخابات در تاریخ این کشور بوده است. اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها (CISA) وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا از جمله نهاد‌هایی است که با انتشار این بیانیه بر صحت انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) تاکید کرده است.

مقام‌های ایالت پنسیلوانیا نیز ادعای اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تغییر ۲۲۱ هزار رای متعلق به او در این ایالت را رد کردند.

نتایج قطعی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه زمانی معلوم می‌شود؟

از سوی دیگر برخی رسانه‌های ایالت متحده گزارش داده اند که دونالد ترامپ قصد دارد رئیس اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها را به دنبال عدم همراهی وی با ادعای وقوع «تخلف» در انتخابات برکنار کند. کارزار انتخاباتی نامزد جمهوری‌خواهان چند شکایت حقوقی را در ایالت‌های مختلف علیه نتیجه اعلام شده پیگیری می‌کند. نتیجه رای‌گیری در همه ایالت‌های آمریکا باید تا روز هشتم دسامبر (۱۸ آذر) به تائید مقامات محلی برسد تا کالج الکترال برای انتخاب رئیس جمهوری و معاون او تشکیل شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب