• صفحه نخست
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • بازدید وزیر صنعت از گمرک بندر شهید رجایی / دستور رزم‌حسینی برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

بازدید وزیر صنعت از گمرک بندر شهید رجایی / دستور رزم‌حسینی برای ترخیص سریع کالاهای اساسی

  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۴

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود ۸۰۰ هزار تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده و ۳ و نیم میلیون تن کالای اساسی دیگر نیز در حال گذراندن تشریفات گمرکی برای ترخیص است.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  تسنیم از بندرعباس، علیرضا رزم حسینی در بازدید از گمرک شهید رجایی و در جلسه بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید در بنادر و گمرکات اظهار داشت: امروز به همراه مدیران و مسئولان نظارتی و دستگاه قضایی بازدید هوایی از گمرک بنادر شهید رجایی و باهنر داشتیم و وضعیت کالاهای موجود در گمرک بازدید شد.

وی افزود: خوشبختانه روند ترخیص کالا خیلی خوب در حال انجام است و مصوبه اخیر هیئت دولت که رئیس جمهور ابلاغ کرده به این ترخیص کالاهایی که مدت‌ها در گمرکات مانده بودند کمک زیادی کرد.

وزیر صنعت گفت: هدف ستاد ما ارزیابی از چگونگی ترخیص کالاها بود و آنگونه که مسئولان گمرک به من گزارش دادند از مجموع ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرکات کشور شامل گمرکات شهید رجایی، باهنر، بندر امام خمینی و بندر امیرآباد است حدود ۸۰۰ هزار تن کالا ترخیص شده ‌و ۳ و نیم میلیون تن کالای اساسی دیگر در حال ترخیص بوده و در حال انجام تشریفات گمرکی است.

رزم حسینی تاکید کرد: امیدواریم با توجه به جنگ اقتصادی بروکراسی اداری را کم کنیم و این آفت و مصیبتی که در کشور وجود دارد و اقتصاد را در محاصره خود قرار داده با کمک همه دستگاه‌ها کمتر شود.

وی افزود: یکی از موفقیت‌های مصوبه اخیر هیئت دولت همین کاهش بروکراسی و کمک به تسریع ترخیص کالا بود.

وزیر صمت گفت: من فکر می‌کنم در چند ماه آینده این ترخیص کالا تاثیر خود را در اقتصاد نشان خواهد داد و تولید و صادرات جا افزایش پیدا خواهد کرد و با توجه به روان سازی واردات از محل صادرات، صادرکنندگان رغبت بیشتری خواهند داشت با رفع تعهد ارزی صادرات خود را انجام دهند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب