کالاهای اساسی با نرخ ارزان‌تر به دست مردم می رسد

  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۵

رزم حسینی از دستور رئیس جمهور برای ترخیص فوری کالاها از بنادر خبر داد و گفت: تدابیری اندیشیده‌ایم تا کالاهای اساسی ‌ارزان‌تر به دست مردم برسد.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بندر امام خمینی در جنوب استان خوزستان موجود بوده و ۴۹۰ هزار تن در لنگرگاه در حال تخلیه است، اظهار داشت: پیش از این حدود ۱۷۰ هزار تن کالای اساسی از این بندر ترخیص شده بود، در مجموع از بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی ۸۰۰ هزار تن کالای اساسی ترخیص شده است.

او با بیان اینکه وزارت صنعت خود را مسئول می‌داند که در تامین کالا‌های اساسی اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: با توجه به دستور رئیس جمهوری در سه هفته پیش مبنی بر ترخیص فوری کالا‌های موجود در بنادر کشور، از انبار‌های بندر امام خمینی بازدید داشتیم. کالا‌های موجود در بنادر زیاد است و باید هر چه سریع‌تر کار ترخیص آن‌ها انجام می‌شد که با دستور رئیس جمهوری زمینه این کار فراهم شد.

رزم‌حسینی گفت: با توجه به موجودی خوب بنادر و وضعیت ذخایر راهبردی کالا که در انبار‌ها داریم، از لحاظ کالا‌های اساسی مشکلی نداریم، ولی باید عملیات ترخیص کالا را سرعت می‌دادیم تا کالا‌ها زودتر به دست مردم و واحد‌های تولیدی برسد.

او ادامه داد: حدود ۴ میلیون تن کالا‌های کارخانجاتی در بنادر موجود است که اگر ترخیص شوند، چرخه تولید بیشتر می‌چرخد و تولید کشور رونق بهتری می‌گیرد. به طور قطع برای کاهش قیمت در بازار باید فراوانی کالا داشته و عرضه را زیاد کنیم.

وزیر صنعت افزود: دولت برای تامین نهاده‌های کشاورزی نزدیک به ۶ میلیارد دلار در سال اعتبار تخصیص داده که تاکنون انواع این نهاده‌ها با اعتبار نزدیک به پنج میلیارد دلار وارد کشور شده و به تدریج در حال ورود به شبکه توزیع است.

رزم‌حسینی اضافه کرد: کار ما به عنوان وزارت صمت تحویل کالا از بنادر به جهاد کشاورزی است و تولید، تامین و توزیع مرغ و تخم مرغ توسط جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد.

او گفت: با توجه به شرایط کشور که در جنگ اقتصادی هستیم دولت تدابیری اندیشیده که کالا‌های اساسی به نرخ ارزان‌تر به دست مردم برسد. به تازگی وزارت جهاد کشاورزی با برنامه‌ریزی که انجام داده در جهت اصلاح شبکه توزیع گام برداشته تا کالا با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب