طرح معیشتی احتمالاً چهارشنبه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۵

حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی گفت: اگر بتوانیم ایرادات مطرح‌شده را در جلسات پیشِ‌رو حل کنیم، به‌احتمال زیاد روز چهارشنبه مجدداً طرح معیشتی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

به گزارش پستچی نیوز حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، به آخرین وضعیت طرح معیشتی مجلس که روز گذشته از سوی شورای نگهبان رد شد، اشاره کرد و گفت: این‌که شورای نگهبان به طرح‌های مجلس ایراداتی را وارد کند و آن را به مجلس ارجاع دهد، مسئله‌ای طبیعی است.

وی افزود:‌ طرح معیشتی که از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار گرفت نیز در روزهای آتی برای اصلاح ایرادات در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار می‌گیرد و پس از اصلاح ایرادات مجدداً در صحن مجلس تصویب می‌شود و به شورای نگهبان می‌رود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه تأکید کرد: برای آنکه ایرادات مطرح‌شده به‌طور کامل مرتفع شود، جلسات بررسی طرح معیشتی با حضور حقوق‌دانان مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا ایرادات موجود را با همفکری و هم‌اندیشی با حقوق‌دانان مجلس برطرف کنیم.

میرتاج‌الدینی گفت: ایراد شورای نگهبان این است که منبع مشخصی برای تأمین اعتبار این طرح معین نشده است در حالی که ما در کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرده بودیم که از محل فروش دارایی‌های دولت اعتبارات مورد نیاز این طرح تأمین شود اما شورای نگهبان تأکید کرده است که مجلس باید مشخصاً اعلام کند که دولت باید از محل فروش یا واگذاری کدام‌یک از شرکت‌ها اعتبارات مورد نیاز این طرح را تأمین کند.

وی در پاسخ به این سؤال که رفت‌وبرگشت این طرح میان مجلس و شورای نگهبان چقدر به‌طول می‌انجامد، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم ایرادات مطرح‌شده را در جلسات پیشِ‌رو حل کنیم، به‌احتمال زیاد روز چهارشنبه مجدداً طرح معیشتی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب