• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • رئیسی: مؤلفه‌های قدرت بیشتری داشته باشیم هزینه‌‎های دشمن برای اعمال فشار را بالا می‌بریم

رئیسی: مؤلفه‌های قدرت بیشتری داشته باشیم هزینه‌‎های دشمن برای اعمال فشار را بالا می‌بریم

  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۷

رئیس قوه قضائیه با بیان این‌که بیگانگان باید بدانند که هرگونه اعمال فشار بر ملت بزرگ ایران برای آنها هزینه‎ دارد، تأکید کرد: هرچه دست ما در برخورداری از اهرم‌ها و مؤلفه‎های قدرت پر باشد، هزینه‎های دشمن افزایش می‌یابد.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  تسنیم، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای‌عالی قوه قضائیه، از نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به‌خاطر تصویب قانون راهبردی کاهش تحریم‌ها و وادار کردن دشمن به پایبندی و انجام وظایف و تعهداتش در توافقات و قراردادهای بین‌المللی تقدیر کرد.

اقدامات دشمن برای اعمال فشار علیه ملت ایران برای آنها هزینه‎بر است

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بیگانگان باید بدانند هرگونه فشار بر ملت بزرگ ایران اسلامی برای آنها هزینه‎ خواهد داشت، تأکید کرد: هرچه دست ما در برخورداری از اهرم‌ها و مؤلفه‌های قدرت پر باشد، هزینه‎های دشمن برای دشمنی و اعمال فشار بر ملت افزایش می‌یابد.

همه باید در برابر دشن نگاه انقلابی داشته باشند

رئیسی گفت: در برابر دشمن نگاه همه باید انقلابی باشد و با نگاه‎های فردی و سیاسی نباید با این مسائل برخورد کرد و مردم انتظار دارند که همه دست‎اندرکاران و مسئولان با قدرت و متناسب با واقعیت‌های ملت موضع‎‌گیری کنند و به همه پیام بدهند.

آنچه با مقاومت ملت تناسب دارد، تولید قدرت در همه عرصه‎هاست

رئیس قوه قضائیه افزود: در شرایطی که آلمان با موضع سخیف خود نشان داد اروپایی‌ها از آمریکا پیروی می‌کنند، آنچه با مقاومت ملت ایران تناسب دارد، تولید قدرت در عرصه‎های اقتصادی و علمی و امنیتی و دفاعی است تا همراهان و همگامان آمریکا متوجه شوند که به‌جای فشار بر ملت ایران باید به تعهدات خود عمل کنند.

دانشگاه باید در تولید علم و جنبش نرم‌افزاری نقش فعال داشته باشد

‎ رئیسی در ادامه با گرامیداشت روز دانشجو، بر نقش دانشجویان در تولید علم و جنبش نرم‌افزاری تأکید و اظهار کرد: دانشگاه باید در تحقق پیشرفت و عدالت در گام دوم انقلاب اسلامی پیشگام و نقشی فعال و مؤثر در این زمینه داشته باشد.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‌که عدالتخواهی و اجرای عدالت در همه لایه‎های کشور مهم است، تصویب قوانین عادلانه در نهاد تقنین و اجرای عالانه قوانین توسط دستگاه‎های اجرایی و همچنین داوری عادلانه در دستگاه قضا را از الزامات حکمرانی شایسته دانست.

جنس آرمان‌خواهی دانشجویان با مطالبات احزاب سیاسی تفاوت دارد

رئیسی از دانشجویان به‌عنوان جوانان بانشاط، آرمان‌خواه، صادق و دغدغه‎مند یاد کرد و با بیان اینکه آرمان‌خواهی دانشجویان از جنس مطالبات احزاب و گروه‎های سیاسی نیست، تصریح کرد: روحیه انقلابی دانشجویان ایجاب می‌کند فضای دانشگاه‎ها هم انقلابی باشد و بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب، دانشجویان هم در تحقق پیشرفت و هم در مطالبه اجرای عدالت پیشگام باشند.

وی با اشاره به آثار و برکات تعامل دستگاه قضا با نخبگان در جهت تبیین اقدامات و برنامه‎های عدلیه و اطلاع از نظرات و دیدگاه‎های آنها، بر لزوم ارتباط مستمر همکاران مجموعه قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه با دانشجویان و طلاب و سایر اقشار جامعه تأکید کرد.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از اقدامات مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برای یکپارچه‎سازی خدمات الکترونیک قضایی گفت: این اقدام گام مهمی در جهت هوشمندسازی نظام قضایی و تسهیل دسرسی مردم به عدالت است.

رئیسی ابراز امیدواری کرد با بهره‎مندی از ظرفیت‎ فناوری‌های نوین و هوشمند شدن همه بخش‌های قوه قضائیه، هم فرآیند دسترسی مردم به خدمات قضائی آسان‌تر شود و هم شرایط کار برای همکاران دستگاه قضا به‌ویژه قضات بهتر شود.

همکاران قضایی ضمن رعایت پروتکل‎های بهداشتی اجازه ندهند کار مردم زمین بماند

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه واحدهای قضایی برای حفظ جان همکاران دستگاه قضا و ارباب‌رجوع در برابر کرونا تأکید کرد اما در عین حال از مدیران دادگستری‌ها و سازمان‌های تابعه خواست که با دادرسی بموقع، اجازه ندهند کوچک‎ترین وقفه و خللی در رسیدگی به کار مردم به وجود آید.

راه‌اندازی سه شعبه شورای حل اختلاف در زندان تهران بزرگ

در این جلسه، حجت‌الاسلام هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف گفت: هفته گذشته از زندان تهران بزرگ بازدید داشتیم که در جریان این بازدید، سه شعبه شورای حل اختلاف این زندان افتتاح شد که این شعبات با حضور روحانیونی از قم آغاز به کار کرده است.

آزادی ۴۱ مددجوی اندرزگاه جوانان تهران

وی همچنین خاطرنشان کرد: در جریان این بازدید، همراه با معاون دادستان و دادیاران زندان در اندرزگاه جوانان نیز حضور یافتیم و با ۳۵۰ نفر از مددجویان دیدار کردیم که به‌واسطه این حضور و گفت‌وگوی رودررو با آنها، زمینه آزادی ۴۱ نفر از مددجویان فراهم شد.

بهره‌برداری از اپلیکیشن «عدالت همراه» در هفته آینده

زارع‎پور، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز با اشاره به افتتاح «درگاه ملی قوه قضائیه» در هفته جاری که برای ایجاد محلی برای تجمیع همه خدمات الکترونیکی دستگاه قضا به مردم و تلاش برای تسهیل دسترسی آحاد جامعه به عدالت صورت گرفته است، اعلام کرد: در هفته پیشِ‌رو نیز از اپلیکیشن «عدالت همراه» که امکان ارائه تمامی خدمات الکترونیک قضایی به‌روی گوشی تلفن همراه را فراهم می‌کند، رونمایی خواهد شد.

کاهش ۳۱هزار اعزام و بدرقه زندانیان با اجرای دادرسی الکترونیک

وی با توجه به سیاست قوه قضائیه برای کاهش اعزام و بدرقه زندانیان به محاکم قضایی در ایام شیوع کرونا، از افزایش قابل توجه دادرسی الکترونیک بین زندان و محاکم قضایی خبر داد و یکی از دستاوردهای این اقدام را کاهش ۳۱ هزار اعزام و بدرقه زندانیان عنوان کرد.

زارع‎پور خاطرنشان کرد که با ابلاغ رئیس‌کل دادگستری استان تهران از ابتدای هفته تمامی اعزام و بدرقه‌های استان تهران که بخش قابل‌توجهی از اعزام و بدرقه‎های کل کشور را به خود اختصاص می‌داد، تنها از طریق دادرسی الکترونیک امکان‌پذیر خواهد بود که رئیس قوه قضائیه با تقدیر از این اقدام به رؤسای دادگستری‌های استان‌ها تأکید کرد در ایام کرونا از این ظرفیت برای کاهش تردد زندانیان و صیانت از آنها در برابر مخاطرات بیماری کرونا استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب