دستور رئیسی به سازمان بازرسی برای پیگیری حقوق پرستاران

  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۱

رئیس قوه قضائیه گفت: سازمان بازرسی کل کشور خواسته‌های پرستاران را پیگیری کند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضائیه با تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) اظهار داشت: نام حضرت زینب (س) به عنوان پیام آور عاشورا با صبر و بردباری و ایستادگی عجین شده و وجود مبارک‎‎شان الگویی برای مجاهدان راه خدا و کسانی است که در مقابل ظلم و ستم ایستاده و راه مقاومت را پیشه کرده‌اند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نامگذاری روز ولادت آن حضرت به عنوان روز پرستار، از تلاش‌ها و خدمات مدافعان سلامت به ویژه در ایام شیوع کرونا تقدیر کرد و گفت: امروز همه ما وظیفه داریم از زحمات ارزشمند و ماندگار پرستاران که به تعبیر بلند مقام معظم رهبری «فرشتگان رحمت» هستند، تجلیل کنیم.

سازمان بازرسی پرداخت همه حقوق و امتیازات قانونی پرستاران را پیگیری کند

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تجلیل واقعی از پرستاران را در گرو تحقق مطالبات آن‌ها دانست و گفت: امروز حمایت از جامعه پرستاری و تقدیر از زحمات آن‌ها با احقاق حقوق حقه‎شان و پرداخت امتیازات قانونی این عزیزان تحقق می‌یابد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدار چندی پیش خود با مسئولان نظام پرستاری و طرح مطالبات آن‌ها گفت که بخشی از خواسته‎های پرستاران با پیگیری‌های قابل تقدیر سازمان بازرسی کل کشور تحقق یافته، اما هنوز برخی از این مطالبات باقی مانده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی بر همین اساس به رئیس سازمان بازرسی کل کشور مأموریت داد که در ادامه اقدامات انجام شده، پرداخت کامل حقوق و امتیازات پرستاران را با همکاری دولت و بخش‌های مربوطه با جدیت و تا حصول نتیجه پیگیری کند.

حضرت عیسی (س) اگر بود اینهمه ظلم را تحمل نمی‌کرد

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک ولادت حضرت عیسی (س) به خداپرستاران، حق طلبان و عدالتخواهان اظهار داشت: پیام عیسی مسیح (س) دعوت به خدا، عدالت و صلح و دوستی است و کسانی که با عنوان مسیحی به ملت‎ها ظلم می‌کنند، قرابتی با آن حضرت ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: حضرت عیسی (س) از این همه ظلم و فساد و ترور به ویژه ترور دولتی رژیم آمریکا بیزار است و اگر بود به اینهمه ظلمی که به مردم منطقه، خصوصاً به مردم مظلوم فلسطین و کودکان یمن می‌شود راضی نمی‌شد و آنرا تحمل نمی‌کرد.

وی خطاب به پیروان واقعی حضرت موسی کلیم الله (س) و حضرت عیسی روح‎الله (س) تأکید کرد که این دو نبی بزرگوار از جنایاتی که با سوءاستفاده از عنوان یهودی و مسیحی در دنیا می‌شود متنفرند و چنین اعمالی مطرود همه انبیاء الهی است.

یک ساعت تاخیر در خنثی سازی تحریم‌ها خلاف عقل و شرع است

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ظلم و ستم غربی‌ها به ملت ایران گفت: راه مقابله با تهدیدات و باطل السّحر تحریم‌ها قوی شدن ایران اسلامی در همه عرصه هاست و نباید یک‎ساعت نیز در خنثی سازی تهدید‌ها و تحریم‌ها تعلل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تأکید کرد: حتی یک‎ساعت تأخیر در خنثی سازی تحریم‌ها هم خلاف عقل است، هم خلاف شرع و مسئولان برنامه ریزی و اجرایی نباید یک‎ لحظه را هم برای بی اثرکردن تحریم‌ها و قوی شدن ایران از دست بدهند و این راهبرد اساسی نظام باید با جدیت دنبال شود.

رئیس قوه قضاییه شکل گیری ایران قدرتمند را در گرو ایستادگی و بی اثر کردن تحریم‌های دشمن دانست و خطاب به غربی‌ها گفت: تحریم‌ها نمی‌تواند حرکت ملت ایران را متوقف کند و ما از هر امکانی برای دورزدن تحریم‌ها استفاده خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان این که امروز بر همگان آشکار شده که مذاکره ۷ ساله با دشمنان به دلیل عهد شکنی آنها، بی اثر بوده و انتظاری که از آن می‌رفت را برآورده نکرده است تاکید کرد که نباید با پیمان شکنان و دولت‎های بدون میثاق و بدعهد مذاکره کرد و از همه مسئولان خواست که هماهنگ و هم صدا با هم در جهت خنثی کردن تحریم‌ها حرکت کنند.

حقوق همه طرف‌های دعوا در قانون تضمین شده؛ در اجرای حکم قانون نباید اسیر فضاسازی‌ها شد

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اجرای احکام اسلامی و قانون از سوی دستگاه قضا، اظهار داشت: رسیدگی به پرونده‎ها دارای یک فرایند و ضوابط شرعی و قانونی است که همه قضات خود را متعهد به دادرسی عادلانه در چارچوب این فرایند می‌دانند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان این که فرایند دادرسی در دستگاه عدلیه نظام اسلامی تضمین کننده حقوق اصحاب دعوا، متهم و همه مردم است، افزود: ما ۴۰ سال است که اعلام کرده ایم امتیاز نظام ما این است که حدود الهی و احکام اسلامی را اجرا می‌کند و در رسیدگی به پرونده‎ها دقت می‌شود تا حق کسی تضییع نشود و به اقتضای حق و عدل عمل شود.

به عوامل وابسته به بیگانه اجازه بر هم زدن امنیت کشور را ندهید

رئیس قوه قضائیه بر لزوم صیانت و حراست از «امنیت ملی» تأکید کرد و اظهار داشت: حفظ امنیت بسیار مهم است و همه باید پاسدار امنیت ملی باشند و این مساله محوری نباید با هیچ حرکت احساسی خدشه دار شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان این که جامعه باید امن باشد، به دستگاه‎های اطلاعاتی و امنیتی و واحد‌های قضایی تذکر داد که به عناصر دشمن و عوامل سرویس‌های بیگانه مطلقاً اجازه خودنمایی و توطئه و فتنه ندهند.

در این جلسه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد: طی هماهنگی بعمل آمده با ستاد کرونا و وزارت بهداشت و جلسه تفصیلی که با آقای دکتر رئیسی سخنگوی این ستاد برگزار شد، سفر‌های ریاست محترم قوه قضائیه با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب