• صفحه نخست
  • >
  • سیاسی
  • >
  • رئیسی: هیچکس نباید به خود اجازه دهد پا را فراتر از قانون بگذارد/ فضای مجازی تبدیل به فضای قمار و فحشا نشود

رئیسی: هیچکس نباید به خود اجازه دهد پا را فراتر از قانون بگذارد/ فضای مجازی تبدیل به فضای قمار و فحشا نشود

  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۴

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه “هیچکس نباید به خود اجازه دهد پایش را از قانون فراتر بگذارد” گفت: خسارت برخی ترک فعل‌ها از برخی فعل‌ها بیشتر است.

به گزارش پستچی نیوز به نقل از  تسنیم از بجنورد ، آیت الله رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار خراسان شمالی با بیان اینکه “همه دستگاه‌ها و مدیران در حوزه کاری خود مکلف به گسترش عدل هستند” اظهار داشت: ورود به نظام اداری، ارائه خدمات، توزیع امکانات و به طور کلی همه شئون در کشور باید بر پایه عدالت باشد لذا نزدیک‌ترین راه به اجرای عدالت، اجرای قانون است؛ هیچکس نباید به خود اجازه دهد پایش را از قانون فراتر بگذارد.

وی با بیان اینکه “نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در رسیدگی به مشکلات و معضلات مردمی بسیار برجسته است” افزود: در همین راستا دستورالعملی را بر پایه قوانین موجود جمع‌بندی کردیم تا به سازمانهای مردم نهاد و سمن‌ها و همه تشکل‌هایی که دغدغه رفع مشکلات مردم را دارند، میدان داده شود؛ به گونه ای که سخن و دغدغه مردم نه به صورت حاشیه ای بلکه در قالب متن و به صورت قاعده مند مطرح شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه “باید به آمران به معروف و ناهیان از منکر که مطالبه اجرای حق، قانون و عدالت را دارند میدان داد و سخن آنها را شنید.

وجود انسان‌های دغدغه مند یک نعمت است نه یک نقمت” تصریح کرد: افرادی که در سمت های مختلف دارای مسئولیت هستند باید تعهد خود را به مردم نشان دهند؛ خسارت برخی ترک فعل‌ها از برخی فعل‌ها بیشتر است بنابراین مسئولان در دستگاه های مختلف باید توجه کنند که مبادا با ترک فعل های خود موجبات خسارت به عصرها و نسل‌های مختلف را پدید آوردند.

رئیسی با بیان اینکه “صاحبان قدرت و صاحبان جایگاه اجتماعی نباید تعهدات خود را به مردم نقض کنند” گفت: این تعهدات ممکن است در حوزه‌های مختلف از قبیل حوزه‌های عمرانی یا اقتصادی یا فرهنگی باشد؛ هیچکس به سبب اتکا به قدرت نباید تعهدات خود به مردم را نقض کند.

وی با بیان اینکه “فضای مجازی مورد استفاده همگان است و در زمره آن دسته از دست ساخته‌‌های بشری است که به سرعت گسترش یافته و لایه های مختلف زندگی اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است” گفت: اما اگر فضای مجازی مدیریت نشود و جلوی آسیب های آن گرفته نشود این فضا به جای تسهیل امور و ارتباطات مردم به بستری برای افراد شرور و مفاسد تبدیل خواهد شد بنابراین نباید اجازه داد فضای مجازی به فضای قمار، فساد، فحشا و جابجایی و توزیع مواد مخدر تبدیل شود چون امکان دادن به افراد شرور در فضای مجازی قطعاً امری خلاف حقوق عامه و حقوق اجتماعی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه “آمار پرونده‌های معوق قضایی در استان خراسان شمالی بسیار کاهش یافته است و زمان رسیدگی به فرآیندهای قضایی نیز در این استان بسیار کوتاه شده است” افزود: نظارت بر کار مدیران، پیوسته ادامه دارد و ما هم بازرسی های پنهان و هم بازرسی های آشکار داریم، نظارت علی‌الدوام هم بر مجموعه دستگاه قضایی و هم بر مجموعه های اداری و دستگاه های مختلف ضروری است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب