انسیه خزعلی به طرح جنجالی “خروج زنان از کشور” واکنش نشان داد

  • ۱۴۰۱-۱۱-۱۵

پستچی نیوز- خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر‌ این که آیا بند مذکور برای زنان مجرد نیست و برای زنان متاهل است، گفت: مسئله، خانم‌های مجرد نیستند اشتباه گفتند من هم وقتی این مسئله را شنیدم اعتراض کردم، پیغام دادم و گفتند که اصلاح می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس که از تصویب ممنوعیت خروج زنان ایرانی از کشور بدون اجازهٔ «سرپرست‌» خبر داده بود، پس از جنجالی‌شدن این خبر، ادعای قبلی خود را رد کرد و گفت این ادعا «نه تنها هیچ ارتباطی به مصوبهٔ کمیسیون ندارد بلکه نقطه‌مقابل نظر اعضای کمیسیون است».

کاظم دلخوش دهم بهمن به خبرگزاری فارس گفته بود «اعضای کمیسیون خروج بانوان از کشور را در شرایط عادی با اذن سرپرست دانستند، به‌جز در موارد خاص که در آن موارد خروج از کشور با حکم دادگاه انجام می‌شود».

با این حال او روز بعد طرح این خبر را «ادعاهای نادرست و تیترهای دروغین» عنوان کرد و به خبرگزاری ایسنا گفت: «مصوبهٔ کمیسیون برخلاف دروغ‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده، این مسیر را به نفع بانوان تسهیل کرده است.»

امروز انسیه خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر خروج دختران مجرد از کشور که واکنش‌هایی را به همراه داشت گفت: کسی که چنین چیزی را گفته اشتباه کرده است.

معاون رئیس‌جمهور درخصوص این‌که اگر مجلس بخواهد چنین طرحی را پیگیری کند آیا این معاونت مانع خواهد شد، بیان کرد: چنین چیزی نبوده است مجلس چنین کار را نکرد.

وی خصوص اینکه گفته می‌شود یک بند در “لایحه منع خشونت علیه زنان” در مورد مسئله خروج زنان از کشور مطرح شده است، بیان کرد: خیر من خودم در جلسه مجلس بودم و چنین چیزی اتفاق نیفتاد. در آن مصاحبه‌ای که کردند اشتباه بیان کردند و گفتند سرپرست زنان، منظور همسر است.

خزعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر‌ این که آیا بند مذکور برای زنان مجرد نیست و برای زنان متاهل است، گفت: مسئله، خانم‌های مجرد نیستند اشتباه گفتند من هم وقتی این مسئله را شنیدم اعتراض کردم، پیغام دادم و گفتند که اصلاح می‌کنیم.

منبع : فرارو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب