نامزدی لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران

  • ۱۳۹۷-۰۹-۱۵

طرح پایتخت کتاب ایران فرصتی ارزشمند برای افزایش شاخص های کتاب و کتابخوانی در لاهیجان است.

مدیر روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گیلان گفت: کارشناسان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برای طرح ریزی نامزدی شهرستان لاهیجان به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ٩٨عزم خود را جزم کردند، زیرا لاهیجان که در دو دوره نامزد پایتخت کتاب ایران شد پتانسیل و نیروی بالقوه خوبی برای انتخاب خواهد داشت.

علی مصفا افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح‌ها و ایده‌های خوبی که برای ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب خوانی ارائه می‌شود استقبال می‌کند. به همین منظور از کلیه همشهریان عزیز دعوت می‌شود تا برای افزایش گستره اقدامات ما در حوزه کتاب و کتابخوانی ایده‌های خود را برای این ادار ه. ارسال کنند تا برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران خیز بلندی برداشته شود، زیرا کسب این عنوان نیازمند مشارکت نهاد‌های دولتی و غیردولتی و مردم نهاد‌ها و ارائه طرح‌های بدیع و نو در جهت ترویج کتاب است.

وی گفت: با توجه به نقش کتاب و مطالعه در ارتقای آگاهی جامعه این فرصت می‌تواند کمک شایسته‌ای در ارتقای شاخص مطالعه در شهرستان داشته باشد و با ارائه پیشنهادات مردمی، همه همشهریان لاهیجانی میتوانند سهمی بزرگ در این فرهنگ سازی داشته باشند.
پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی در ایران است که بر مبنای آن هر سال شهری به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب می‌شود. بخش‌هایی از این طرح از پایتخت جهانی کتاب الگوبرداری شده‌است، اما از نظر ساختار اجرایی همخوانی‌های زیادی با شرایط فعالیت فرهنگی در ایران پیدا کرده‌است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب