• صفحه نخست
  • >
  • دسته‌بندی نشده
  • >
  • استانداری در مسیر تحقق اهداف شورای اسلامی شهر، همراه و تسهیل گر است/ بر اساس باورها و منظومه فکری خود، قصد دخالت در تصمیمات شوراها را ندارم

استانداری در مسیر تحقق اهداف شورای اسلامی شهر، همراه و تسهیل گر است/ بر اساس باورها و منظومه فکری خود، قصد دخالت در تصمیمات شوراها را ندارم

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۲

[su_note note_color=”#ccfa29″ text_color=”#094d03″]نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: استانداری به عنوان ناظر عالی در استان، تنها بدنبال نظارت و تسهیل گری در امور است بنابراین قصد دخالت در تصمیم منتخبان مردم را ندارد ولی اگر اعضای شورا نیاز به همراهی و مساعدت داشته باشند، در کنار آنها خواهیم بود.[/su_note]

به گزارش پایگاه اطلاع استانداری البرز، دکتر شهبازی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرج که صبح یکشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه به احترام اعضا و رای مردم، جلسه بعدی در محل شورای اسلامی شهر کرج برگزار خواهد شد، افزود: مردم فرهیخته کرج هوشمندانه اقدام کرده و افراد شایسته ای را انتخاب کرده اند.
وی ادامه داد: با گذشت ۱۶ ماه از پنجمین شورای اسلامی شهر کرج، اعضا با فراز و نشیب های بسیاری بخصوص در انتخاب شهردار مواجه بودند ولی در نهایت سرفرازانه از چالش ها عبور کردند.
*در مقابل چالش ها و مشکلات کرج، فرصت های بسیاری نیز برای جبران کمبودها وجود دارد
دکتر شهبازی با بیان اینکه از مشکلات و در مقابل فرصت های موجود در کلانشهر کرج آگاه هستیم، گفت: ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف کرج موجود است، از این رو به تصمیمات موثر و کارگشای شورای اسلامی شهر در راستای بهره برداری از فرصت ها امید داریم.
وی افزود: انتخاب شهردار کرج و اتحاد و انسجام موجود بین اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گواه بر همدلی اعضا در راستای بهبود و پیشرفت این کلانشهر است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون دولت بدنبال تفویض اختیارات به مردم و بخش خصوصی است و در این رابطه شورای اسلامی شهر با تصمیمات خود نقش بسزایی در این روند دارد.
*استانداری بعنوان ناظر عالی استان نقش تسهیل گری و نظارت بر امور شوراها را دارد/ بر اساس باورها و منظومه فکری خود، قصد دخالت در تصمیمات شوراها ندارم
وی گفت: استانداری به عنوان ناظر عالی در استان، تنها بدنبال  نظارت و تسهیل گری در امور است بنابراین قصد دخالت در تصمیم منتخبان مردم را ندارد ولی اگر اعضای شورا نیاز به همراهی و مساعدت داشته باشند، در کنار آنها خواهیم بود.
دکتر شهبازی افزود: شهردار عامل تصمیمات شورای اسلامی شهر محسوب می شود و به طور قطع خارج از این چارچوب، اقدامی صورت نمی گیرد.
وی عنوان کرد: شوراهای اسلامی می توانند بر اساس قانون، به مجلس شورای اسلامی طرح ارائه دهند از این رو چنین جایگاهی بسیار ارزشمند و موثر است.
استاندار البرز گفت: بر اساس منظومه فکری و باورهای خود به هیچ عنوان درصدد دخالت در امور و مصوبات شورای اسلامی شهر نیستم ولی در صورت نیاز به مساعدت، این جمع را همراهی خواهم کرد.
*در دیدار با معاون سازمان برنامه و بودجه، درخواست مساعدت در پیشبرد پروژه های عمرانی البرز مطرح شد
وی با اشاره به جلسه روز گذشته با معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه افزود: در این نشست به بزرگراه همت اشاره شد و اینکه این پروژه تاثیر چندانی در کاهش ترافیک کرج ندارد بنابراین کنارگذر شمالی کرج برای تکمیل این طرح توسط شهرداری کرج در دستور کار قرار گرفت.
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اهمیت کمربند شمالی کرج، قطار شهری و مترو کرج-هشتگرد اعلام آمادگی برای مساعدت در این امور داشت.
وی گفت: اولین ماموریت محوله از سوی رییس جمهوری به استاندار، ایجاد بستر تردد امن و آسان برای مردم استان با توجه به تنگناهای موجود در راه های البرز بود، از این رو با اهتمام ویژه ای در این راستا اقدام می کنیم.
*دولت با اعتماد به بخش خصوصی درصدد برون سپاری مسئولیت ها است
استاندار البرز افزود: دولت بدنبال جبران نقص ها و کمبودها در جهت ایجاد امنیت، آرامش و رفاه مردم است بنابراین با برون سپاری مسئولیت ها درصدد تسریع در تحقق این اهداف است.
وی ادامه داد: البرز بسترهای فراوانی برای فعالیت های صنعتی، کشاورزی، فناوری های نوین است که باید از چنین فرصت هایی در جهت رشد و توسعه استان به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
دکتر شهبازی گفت: فرصت ها کم و عمر مسئولیت ها کوتاه است بنابراین باید از این ظرفیت ها برای ارائه بهترین عملکرد در دوران خدمت خود اقدام کنیم.


*شورای شهر و شهرداری های استان به سمت درآمدزایی حرکت کنند
وی افزود: ضرورت دارد شوراها و شهرداری ها به سمت درآمدزایی بروند چراکه با کمک های موردی و ارزش افزوده نمی توان برنامه های بزرگ را برای شهر محقق کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: شهرداری با استفاده از نیروهای متخصصی که در اختیار دارد، می تواند در حوزه های مختلف برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.

وی گفت: صاحبان صنایع افرادی هوشمند هستند که می توان از ظرفیت های آنها نیز در حوزه سرمایه گذاری و درآمدافزایی شهرداری بهره برد.
*ساماندهی متکدیان در شهر نیازمند برنامه ریزی دقیق است
دکتر شهبازی با تاکید بر لزوم ساماندهی متکدیان، افزود: باید در این راستا بر اساس برنامه ریزی دقیق و تعاملی ویژه با دستگاه های مربوطه اقدام کرد.
وی عنوان کرد: مسائل اجتماعی و برنامه ریزی در راستای بازسازی بافت های فرسوده از اهم اموری است که شهرداری باید در دستور برنامه های خود قرار دهد.
*شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش مهمی در ارتقا فرهنگی و اجتماعی شهرستان های البرز دارند
استاندار البرز گفت: اختلاف نظر، بحث و بررسی در شوراها طبیعی است ولی جای خرسندی دارد که شورای اسلامی شهر کرج در نهایت طی زمان کوتاهی به اجماع نظر می رسد.
وی با بیان اینکه به جد درصدد برنامه ریزی در حوزه ارتقا وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان های استان هستیم، افزود: در این رابطه شوراهای نقش مهمی را ایفا می کنند.
دکتر شهبازی با بیان اینکه از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید میدانی خواهیم داشت، عنوان کرد: یکی از ظرفیت های استان، منطقه ویژه اقتصادی پیام است که این امکان فرصت مغتنمی محسوب می شود که باید از آن استفاده کرد.
*شهرداری الکترونیک در هماهنگی با دولت الکترونیک اجرایی می شود
رییس شورای اسلامی شهر کرج با قدردانی از نگاه استاندار البرز در راستای حمایت و تسهیل گری برای اجرای طرح ها و برنامه های شورا، گفت: شوراهای تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت شهرها دارند.
عباس زارع افزود: تاکنون پنجمین شورای اسلامی شهر کرج گام های بلندی برای ساماندهی و اقدام در راستای اجرایی شدن اهداف رشد و توسعه کلانشهر کرج دارد.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات ویژه شورای شهر در حوزه انضباط مالی و کاهش هزینه های جاری با افزایش کیفیت و تعدیل هزینه ها در اعتبارات جاری بوده است.
زارع گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته روند کسب درآمد از سال ۹۶ بهتر بوده است.
وی افزود: طبق اهداف تعیین شده اکنون درصدد تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر هستیم و در شرایط کنونی قصد تعریف پروژه جدید به جز حوزه فرهنگی و اجتماعی نداریم.
رییس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اجرای شهرداری الکترونیک را در راستای تحقق دولت الکترونیک در دستور کار داریم که این امر در گرو هماهنگی با دولت الکترونیک است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب