‍ نبیونی: سیاست شهرداری کرج در صدور پروانه و اجرای پروژه ها باید حفظ درختان باشد

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۲

[su_note note_color=”#facc29″ text_color=”#4d0305″]رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و امور مشارکت های شورای اسلامی شهر کرج گفت که سیاست راهبردی و کلان شهرداری این کلانشهر در صدور دستور نقشه، پروانه ساخت و نیز اجرای طرح های عمرانی باید حفظ درختان و جلوگیری از تعرض به آنها باشد. [/su_note]

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمد نبیونی صبح امروز (یکشنبه ۲ دی) طی نطق پیش از دستور در ابتدای صد و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج مواردی را متذکر شد. وی خواستار ساماندهی کیوسک های مطبوعاتی محدوده میدان دانشگاه، نصب پایه های روشنایی در بلوار یاس و پاکسازی حاشیه خیابان شهید بهشتی (حدفاصل ۴۵ متری گلشهر به سمت میدان دانشگاه) از دستفروشان شد.

این مسئول تصریح کرد: نیروهای حوزه سد معبر عنوان می کنند که تجهیزات و نیروی انسانی لازم برای ساماندهی جامع دستفروشان در اختیار ایشان نیست و همچنین هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی نیز آنطور که باید به عمل نمی آید و با توجه به تاثیرات سوء پدیده دستفروشی بر سیما و منظر شهری و همچنین آرامش روانی شهر و شهروندان، انتظار می رود که شهردار محترم در این خصوص تدبیراندیشی کند.

وی در ادامه گلایه مندی تاکسیرانان از کمبود پایانه های به مقصد تهران را یادآور شد و خواستار ایجاد پایانه های مجهز به سرویس بهداشتی، بوفه، نمازخانه و محل استراحت برای سهولت جابه جایی شهروندان بین کرج و تهران شد. نبیونی همچنین به پرونده های مطروحه در کمیسیون ماده هفت اشاره کرد و بیان داشت: اکثر پرونده هایی که در این کمیسیون مطرح می شوند، ما را در عمل انجام شده می دهند تا با قطع درختان موافقت کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطر نشان کرد: انتظار می رود شهرداری محترم قبل از صدور دستور نقشه، پروانه ساخت یا اقدام به آغاز عملیات اجرایی طرح های عمرانی نسبت به استعلام از کمیسیون فضای سبز اقدام نماید تا حدالامکان از قطع درختان جلوگیری به عمل آید، چرا که ترافیک و آلودگی هوا می طلبد که ما سبزینگی شهر را حفظ کنیم.

وی در پایان با اشاره به نوپا بودن سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرج، خواستار تجهیز این نهاد و همچنین در اختیار قرار دادن بودجه مورد نیاز شد و اذعان داشت: آنطور که گزارش ها می گویند این سازمان حتی برای انجام امور روزمره با مشکل روبه رو است و چنانچه خواستار تحرکات مثبتی در زمینه جلب مشارکت بخش خصوصی هستیم، باید نسبت به تجهیز و توانمندسازی سازمان مربوطه اقدامات لازم به عمل آید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب