۲۰۰ هزار کرجی در ساختمان های با رأی‌ تخریب زندگی می کنند

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۳

[su_note note_color=”#ffffff” text_color=”#f31515″ radius=”4″] رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: ۲۰۰ هزار شهروند کرجی در ساختمان هایی با رأی‌ تخریب و اعاده زندگی می کنند. [/su_note]
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، فرج الله ایلیات در چهارمین نشست وحدت رویه کمیسیون های ماده ۱۰۰ با بیان اینکه هرچه سریع تر باید تکلیف های واحدهای دارای حکم تخریب و اعاده مشخص شود، تصریح کرد: هر چه این روند طولانی تر شود، بی شک شهروندان متضرر اصلی و اولیه خواهند بود.
این مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه باید با تخلفات ساختمانی برخورد جدی تری صورت بگیرد، افزود: باید هزینه تخلف برای سازندگان واحدهای تجاری و مسکونی افزایش یابد و به جایی برسیم که غیرقانونی عمل کردن برای این افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد.
به گفته ایلیات، برای دستیابی به این هدف در مرحله اول باید شرایط مناسبی ایجاد کنیم تا متقاضیان بدون دردسر پروانه ساخت دریافت کنند و به این اطمینان برسند که کارشان از راه قانونی سریع تر و بهتر پیش می رودم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه اصلاح طرح تفصیلی نقش به سزایی در کاهش تخلفات ساختمانی خواهد داشت، گفت: سال گذشته شاهد اصلاح طرح تفصیلی بودیم که با این کار پیش بینی می‌شود میزان تخلفات ساختمانی سال آینده کرج در مقایسه با امسال تا ۵۰ درصد کمتر شود.
وی گفت: باید سازندگان به این مرحله برسند که شهرداری نه در مقابل بلکه کنار آنها است و با تمام توان برای حل مشکلات آنها از مجرای قانونی تلاش می‌کند. ایلیات افزود: اگر سازندگان در ساخت و سازها قانون را ملاک خود قرار ندهند، با اضافه کردن جرایم ماده ۱۰۰ نتیجه دلخواه که همان کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز است حاصل نمی شود و صرفا شاهد افزایش حبابی قیمت واحدهای مسکونی در شهر خواهیم بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب