آماده باش مدیریت بحران البرز به کلیه دستگاه های اجرایی استان، فرمانداری ها و شهرداری ها

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۵

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی استان، مبنی بر ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی ضرورت دارد که فرمانداران و بخشداران و شورای مدیریت بحران در استان و شهرستان در آماده باش کامل باشند.

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، مهدی مهرور با اعلام این خبر اظهار داشت: با عنایت به ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی از صبح پنجشنبه ۶/۱۰/۹۷ تا عصرجمعه ۷/۱۰/۹۷ به استان البرز، که پی آمد آن آسمانی ابری و مه آلود، وزش باد ، بارش باران و برف در پاره ای از نقاط شهری استان و نیز  ارتفاعات طالقان ، دیزین و جاده چالوس با شدت بیشتر و بصورت بارش برف خواهد بود.
وی افزود: اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ نمایند.
مهرور گفت: از انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها اطلاع رسانی کنند.
وی  بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید کرد.
مهرور بر لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری نیز تاکید کرد و گفت: شهروندان از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی خودداری نمایند.
وی بر پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری) ، ایجاد هماهنگی فی ما بین نیروی انتظامی ، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردم تاکید کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب