امام جمعه کرج: برای مبارزه با آمریکا کالای ایرانی بخرید/بنده نه به چپ نه به راست ،گرایش ندارم

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۷

[su_note note_color=”#04eb80″ text_color=”#0c0000″]به گزارش پستچی نیوز و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج- آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هفتم دی‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) بیان بابیان اینکه در سال جاری هم از برهم زدن برجام شروع کردند، تصریح کرد: آمریکا سعی داشت با برهم خوردن اقتصاد نارضایتی عمومی در بین مردم را تشدید کرده و عوامل داخلی استکبار هم از مردم سوءاستفاده کرده و با سوء تدبیر و ضعف مدیریتی که در برخی قسمت‌ها وجود دارد بین مردم و نظام فاصله بیندازند و برای ترساندن مردم از تحریم‌های کمرشکن سخن به میان آوردند.[/su_note]

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه هیچ کدام‌یک از این تحریم‌ها تاکنون جواب نداده و ملت ایران در مقابل تحریم‌ها سر خم نخواهد کرد، متذکر شد: هجمه به‌نظام و سیاه نمایی و تلاش برای کاهش نفوذ منطقه‌ای ایران و مذاکره برای موشک‌ها هنوز هم ادامه دارد و اتحاد و بصیرت مردم با تمام کمبودها آمریکا و دوستانش را عصبانی کرده است.

وی با اشاره به سفر سرزده ترامپ به عراق، تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا شبیه قطاع الطریق شبانه وارد عراق شد و با حول و ترس در منطقه عین الاسد از سربازان آمریکایی دیدن کرد و دزدانه برگشت.

آیت الله حسینی همدانی بابیان اینکه این سفر چهره دیگری از یاغی‌گری آمریکا و محترم نشناختن حقوق ملت و دولت‌ها را نشان داد، تصریح کرد: ترامپ با این سفر حاکمیت کشور عراق را نقض کرد و به مردم و مسئولین عراقی توهین کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز با اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف در مصاحبه‌ای که اخیراً با روزنامه خراسان انجام داده بود، بیان داشت: واقعاً خیلی ناراحت‌کننده است و ما سؤالمان این است که واقعاً منظور وزیر امور خارجه از این سخنان چیست؟

آیت‌الله حسینی همدانی در واکنش به بخشی از سخنان ظریف که گفته بود: «هدف از برجام اصلاً اقتصادی نبود»، اظهار داشت: این سخنان بسیار سنگینی است درحالی‌که همه می‌دانیم خود آقایان تصریح کردند که همه‌ی تحریم‌های بانکی و مالی بلافاصله در روز اجرای توافق برداشته خواهد شد.

امام جمعه ی کرج با اشاره به حساسیت‌های بودجه امسال و عدم روشن بودن وضعیت فروش نفت تصریح کرد: باید شفافیت بیشتری در بخش درآمدها و هزینه‌ها وجود داشته باشد، لذا به نظر می‌رسد زمان خوبی است که برای رها شدن از وابستگی به نفت اقدام کنیم.

وی با تأکید بر خرید کالای ایرانی عنوان کرد: بدانید اگر هرکدام از ما کالای مشابه را ایرانی نخریم به وابستگی کشور، بیکار شدن کارگران و ازکارافتادن کارخانه‌ای کمک کرده‌ایم لذا برای مبارزه با آمریکا کالای ایرانی بخرید. این را شعار کنید و به حرف رایج تبدیل کنید.

وی در ادامه تأکید کرد: بعضی وقت‌ها نکاتی را که عرض می‌کنم و روشنگری می‌کنم، بعضی‌ها در ذهنشان این مورد خلجان می‌کند که بنده به سمتی گرایش دارم. در روز جمعه و هنگام خطبه جمعه خدای تعالی را شاهد می‌گیرم که بنده به هیچ سمتی گرایش ندارم.در مقام خطابه و در مقام بیان مطالبی که عرض می‌کنم خدای تعالی را در نظر می‌گیرم و شاهد خدای حکیم و علیم است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز گفت: آن چیزی که لازم است روشنگری شود و برای مردم بیان شود و حق مطلب است مطرح می‌کنیم. بنده نه به چپ نه به راست گرایش ندارم. همان ملاک و معیاری که حضرت امام و حضرت آقا مطرح می‌کنند بحث انقلابی و غیرانقلابی است. ما در آن مسیر حرکت می‌کنیم مسیرمان مسیر حرکتی انقلابی و جهادی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب