شورای شهر کرج مصمم به اصلاح قیمت منطقه بندی املاک است

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۸

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج گفت: این شورا مصمم به اصلاح قیمت منطقه بندی املاک است.

به گزارش پستچی نیوز و ‌به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، فرج اله ایلیات عصر دیروز در حاشیه جلسه کمیسیون تلفیق بودجه شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: نمایندگان مردم در جلسه امروز در خصوص میزان افزایش ارزش قیمت منطقه بندی که از سال ۹۲ تاکنون افزایش چندانی نداشته، بحث و تبادل نظر کردند و در نهایت مقرر شد تکلیف این موضوع بسیار مهم در جلسه آینده مشخص شود.

وی گفت: گرچه مبنای قیمت منطقه بندی تعرفه اعلامی از سوی اداره دارایی است اما متاسفانه این نهاد از سال ۹۵ به بعد فرمول های خود را به بلوک بندی تغییر داده که با عدالت و منطق همخوانی ندارد. همچنین تعرفه اعلام شده از سوی دارایی برای بسیاری از شهروندان قابل پرداخت نیست و رقم سنگینی را شامل می شود.

این مسئول شهری ادامه داد: در بلوک بندی اعمال شده از سوی دارایی قیمت ها کلی بوده و بدون تفکیک عرض معابر، راسته تجاری، کاربری ها و… می باشد، به نحوی که مالک بنای واقع در معبر ۸ متری با مالک بنای واقع در معبر ۲۴ متری باید به یک اندازه عوارض پرداخت کنند که سیر عادلانه ندارد.

ایلیات خاطر نشان کرد: به همین جهت و با مصوبه شورای اسلامی شهر کرج، شهرداری مکلف شد تا قیمت منطقه بندی املاک را بر مبنای تعرفه مصوب سال ۹۲ دریافت کند که با توجه به ارزش افزوده املاک در سال های ۹۲ الی ۹۷، این عدد در حال حاضر برای ارائه خدمات عمرانی، خدماتی و فرهنگی به شهروندان کفایت نمی کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در حال حاضر هیچ از کلانشهرهای کشور قیمت منطقه بندی اعلام شده از سوی اداره دارایی را مبنای دریافت عوارض از شهروندان قرار نداده اند، خاطر نشان کرد: بر همین اساس مقرر شده در افزایش های جدید، بازه ای از ۱٫۷ الی ۲٫۲ برابر قیمت های قبلی در نظر گرفته شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب