زیر ساخت های فرهنگی البرز، راه گشا است

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۹

[su_note note_color=”#eb04ce” text_color=”#0c0000″]نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نگاه عام و کلان این شورا به مباحث فرهنگی، منجر به ترسیم افقی روشن در جهت تحقق اهداف و ساماندهی بسیاری از چالش های بزرگ فرهنگی استان می شود.[/su_note]

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که بعد از ظهر شنبه در دفتر نماینده ولی فقیه در البرز برگزار شد با تاکید بر اهمیت مصوبات این نشست، افزود: در این شورا ذیل فرهنگ عمومی برای جمعیت ۳ میلیون نفری البرز برنامه ریزی و سیاستگزاری می شود.
وی ادامه داد: تعمیم ارزش های اخلاقی و حقوق شهروندی با رعایت اقتضاعات بومی طبق مبانی و اصول ویژه ای در شورای فرهنگ عمومی استان برنامه ریزی می شود.
دکتر شهبازی با تبیین جایگاه و ارزش این شورا، گفت: سیاستگزاری در حوزه های مهمی همچون نهادینه سازی فرهنگ مصرف کالای ایرانی بر مبنای شعار سال، از جمله اهداف بزرگ شورای فرهنگ عمومی محسوب می شود.
وی افزود: نگاه عام و کلان این شورا به مباحث فرهنگی، منجر به ترسیم افقی روشن در جهت تحقق اهداف و ساماندهی بسیاری از چالش های بزرگ فرهنگی استان می شود.
استاندار البرز اضافه کرد: به طور قطع هر کدام از دستگاه های اداری و شهرداری ها در حوزه های محتلف فرهنگی دارای وظایفی هستند از این رو باید از آنها انتظار داشته باشیم نسبت به ساماندهی موضوعات حوزه خود طبق قوانین و چارچوب های تعیین شده، اقدام لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب البرز گفت: این نمایشگاه علیرغم اینکه در زمان و مکان مناسبی برگزار نشد ولی به لحاظ جذب حدود ۱۱ هزار نفر بازدید کننده حائز اهمیت است.
دکتر شهبازی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری طی جلسات و نشست های مختلف در حوزه تقویت زیرساخت های فرهنگی اعلام آمادگی کرده است بنابراین می توان از این ظرفیت نیز بهره برد.
وی عنوان کرد: ظرفیت بزرگ شورای فرهنگ عمومی برای گره گشایی از تنگناهای کلان استان در حوزه فرهنگی، چراغ راه است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب