• صفحه نخست
  • >
  • دسته‌بندی نشده
  • >
  • زارع: زندان های کرج تلی از مشکلات را به این کلانشهر تحمیل کرده است / عدم تخصیص بودجه، موجب کندی پروژه ها

زارع: زندان های کرج تلی از مشکلات را به این کلانشهر تحمیل کرده است / عدم تخصیص بودجه، موجب کندی پروژه ها

  • ۱۳۹۷-۱۰-۰۹

 

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به وجود ندامتگاه های متعدد در مرکز البرز، اظهار داشت: زندان های کرج انبوهی از مشکلات را به این کلانشهر تحمیل کرده است.

به گزارش پستچی نیوز و‌ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، عباس زارع در گفتگو با رسانه ها با بیان اینکه «ضعف سیستم حمل ‌و نقل عمومی، توزیع ناعادلانه برخی امکانات و ناموزونی جلوه‌های بصری شهری از دیگر معضلات کرج دومیلیون‌نفری است.» اظهار کرد: کرج به‌عنوان چهارمین کلان‌شهر کشور با مشکلات زیادی درگیر است که حل آن‌ها به‌تنهایی از عهده مدیریت شهری برنمی‌آید.

وی با تاکید بر اینکه «مهاجرپذیری بالا، گسترش بی‌رویه شهر، مشکلات زیست‌محیطی و ترافیک بخشی از مسائلی است که شهر و شهروندان کرجی را درگیر کرده است.» افزود: علاوه بر این، کرج چند زندان بزرگ را در خود جای‌داده که این امر تبعات و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خاصی را به همراه داشته است.

به گفته این مسئول، ضعف سیستم حمل‌ و نقل عمومی، توزیع ناعادلانه برخی امکانات و ناموزونی جلوه‌های بصری شهری از دیگر معضلات کرج دومیلیون‌نفری است. وی در بخش دیگری به‌کندی پیشرفت برخی پروژه‌های کلان‌شهر اشاره کرد و افزود: برخی پروژه‌ها مثل بزرگراه شمالی و قطار شهری از چندین سال پیش کلید خورده‌اند ولی به دلیل موانعی چون عدم تخصیص به‌موقع منابع مالی هنوز تکمیل‌نشده‌اند.

زارع اضافه کرد: اتمام این پروژه‌ها در کنار افزایش رضایت و اعتماد مردم به مجموعه مدیریت شهری، کاهش بخشی از مشکل ترافیک شهر را به دنبال داشته و به کارایی سیستم حمل‌ونقل عمومی هم کمک می‌کند. رئیس شورای شهر کرج گفت: برای رفع دغدغه‌های شهروندان، مدیران شهری باید اقدامات جهادی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و با تمام توان کمبودهای موجود را مرتفع کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج در پایان خاطر نشان کرد: البته نباید انتظار داشت مشکلات شهر یک‌شبه حل شود و بدیهی است حل مسائلی که در طول چند دهه ایجادشده به گذشت زمان و صبر نیاز دارد. وی گفت: از مدیران دستگاه‌های مختلف درخواست می‌شود در تعامل و دوشادوش مجموعه مدیریت شهری برای تبدیل کرج به شهری آباد و سرزنده تلاش کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب