طرح ارتقا تاب آوری اجتماعی در البرز موفقیت آمیز بود

  • ۱۳۹۷-۱۰-۱۰

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه طرح تاب آوری اجتماعی در البرز موفقیت آمیز بود، گفت: با توجه به رویکرد، همراهی و نگاه ویژه استاندار البرز، انتظار می رود این طرح همچنان با موفقیت اجرایی شود.

به گزارش پستچی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع استانداری البرز ، معصومه ابتکار روز دوشنبه در نشست دولت زنان و فعالان اجتماعی البرز افزود: احزاب و سازمان های مردم نهاد نقش موثری را دراین زمینه می توانند ایفاء کنند و باید توجه بیشتر به موضوع آسیب های اجتماعی داشته باشند.
وی ادامه داد: خانواده یکی از مهمترین نهادهای بشری است نهادی است که زندگی انسان بصورت مستقیم به آن وابسته است
ابتکار گفت: استحکام خانواده به سلامت جامعه کمک می کند بنابراین خانواده یک رکن غیرقابل انکاراست .
وی خاطرنشان کرد: با تحولاتی که رخ افتاده دچار بحران های زیادی شده ایم که باید آسیب شناسی و خانواده را دربرابر آنها ایمن کرد.
ابتکار ادامه داد: یکی از مهمترین اسیب ها درهرجامعه و در جامعه ما مشکلات اقتصادی است که با توجه به دور جدید تحریم های ظالمانه امریکا تدابیر ویژه ای باید پیش بینی کرد.
وی افزود: دولت هم این شرایط دشوار را هر گز انکار نمی کند و تمام تلاش آن است که به مشکلات اقتصادی بپردازد چنانچه رئیس جمهوری در جلسه اخیر بر تامین نیازهای اولیه اشتغل و معیشت مردم تاکید داشت.
وی گفت: یکی از تلاش های دولت براین است که با وجود تحریم های سخت علیه ایران حداقل فشار به مردم وارد شود.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: مردم به شرایطی که برای کشور ایجاد شده واقف هستند و یکی از موضوعاتی که دولت دنبال می کند مسایل اقتصادی و معیشت است .
ابتکار اظهار کرد: خوشبختانه در استان البرز در زمینه توان افزایی زنان برای کسب و کارها ، افزایش تسهیلات روستایی برای زنان اقدامات موثری رخ داده است.
وی ادامه داد: فرصت های خوبی برای زنان سرپرست خانوار در تمام برنامه های دولت پیش بینی شده که تدابیر لازم در نظر گرفته شده است .
ابتکار اضافه کرد: اعتیاد از دیگر مشکلاتی است که در کنار مسایل اقتصادی به خانواده آسیب وارد می سازد که دراین زمینه چه در شهرها و چه در درسکونت گاههای غیررسمی بصورت ویژه توجه شده است.
وی گفت: با توجه به شرایط خاص البرز و مهاجر پذیری آن این مهم در شورای اجتماعی کشور مدنظر قرار گرفته است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در ادامه افزود: درکنار این معضلات یکی از مسائلی که خانواده را به شدت تحت تاثیر قرارمی دهد و حاصل پژوهش های جهانی و ملی بوده اختلال ارتباطی در خانواده ها است.
وی یاد آورشد: اختلال ارتباطی خانواده را متزلزل می سازد و با مطالعات جامعه شناسی این مهم را در تمام استان های کشور مورد توجه قرار داده ایم .
ابتکار گفت: سوء تفاهم ،عدم توانایی در درست شنیدن ، خشونت که کودک آزاری را نیز به همراه دارد از جمله مسائلی است که باید دراین زمینه مدنظر قرار داد.
وی یاد آورشد: با گستره تکنولوژهای روز از جمله موبایل که نمی توان نقش آن را در زندگی کاری واجتماعی نادیده گرفت اما عدم استفاده صحیح از این تکنولوژی روز آسیب های قابل توجهی را وارد می سازد.
وی تاکید کرد: امروز استفاده صحیح از اینترنت با هدف کاهش آسیب های ناشی از آن هرچه بیشتر باید مدنظر قرار گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب