تلاش آمریکا برای بازگشت منافقین به عراق بدون اطلاع بغداد

  • ۱۳۹۷-۱۰-۱۶

[su_note note_color=”#020200″ text_color=”#f9f8f8″]بغداد- ایرنا- یک خبرگزاری عراقی از تلاش آمریکا برای بازگرداندن سازمان منافقین به خاک عراق بدون اطلاع و هماهنگی بغداد خبر داد. [/su_note]

 

به گزارش ایرنا، خبرگزاری الغدیر روز شنبه در خبری به نقل از کارشناسان امور امنیتی که نام آنها در گزارش نیامده، گفت که اطلاعات رسیده حاکی است؛ آمریکا عناصر گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) را در پایگاه های نظامی خود در کردستان عراق آموزش می دهد.
این منبع افزود که اطلاعات نشان می دهد نیروهای آمریکایی اخیرا برخی عناصر منافقین را به پایگاه های نظامی خود در کردستان عراق منتقل کرده و در آنجا آنها را آموزش داده و تسلیح می کند.
کارشناسان امور امنیتی همچنین از دولت عراق خواسته اند با بازگشت منافقین به کشور مخالفت کند؛ ضمن این که آنها به دلیل ارتکاب جنایت علیه شهروندان عراقی در دوره نظام دیکتاتوری صدام، تحت تعقیب نهاد قضایی عراق قرار دارند.
منابع رسمی هنوز در این خصوص واکنشی نداشته اند.
گروهک تروریستی منافقین از متحدان دیکتاتور سابق عراق و با حمایت آمریکا بود که هم در جنگ رژیم بعث علیه ایران و هم در سرکوب قیام ها و جنبش های مردمی عراق و ارتکاب جنایت علیه شهروندان عراقی به صدام کمک می کرد.
سالها پس از سقوط صدام، مردم و رهبران عراقی به رغم حمایت غرب و آمریکا از این گروهک تروریستی، سرانجام با پافشاری، موفق به اخراج منافقین از خاک کشورشان شدند.
بیستم شهریورماه ۹۵ دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه ای، با اعلام بسته شدن پرونده منافقین به طور کامل در عراق، آن را به مثابه ‘پایان آخرین مرحله از فصل های پرونده های مرتبط با رنج های ملت عراق از جنگ و سرکوب’ دانست.
دفتر حیدرالعبادی در این بیانیه، تأکید کرده بود که دولت عراق، با اخراج آخرین گروه از منافقین، به طور کامل به حضور آنان در عراق پایان داد و این پرونده را به طور کامل بست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب