ایرانیان مقیم کالیفرنیا نگران رفتار نژاد پرستانه ترامپ هستند

  • ۱۳۹۷-۱۰-۲۴

[su_note note_color=”#dde1e0″ text_color=”#110e00″]ایرانیان مقیم کالیفرنیای جنوبی به دلیل دستگیری دو ایرانی به اتهام جاسوسی، نگران رفتارهای نژاد پرستانه دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هستند.[/su_note]

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه ‘لس آنجلس تایمز’ در گزارشی نوشت: پلیس فدرال آمریکا دو تن از ایرانیان ساکن کالیفرنیای جنوبی را دستگیر و مدعی شده است که آنها برای ایران جاسوسی می کنند به طوریکه فعالیت های سازمان منافقین را در کالیفرنیای جنوبی را به اطلاع تهران می رسانند.
مایک کاظمی وکیل مهاجرت در شهر ایروین می گوید: اقدام دولت ترامپ برای نزدیکی به سازمان منافقین و دستگیری دو ایرانی – آمریکایی به اتهام رفت و آمد به تهران موجب ایجاد ترس و واهمه در جامعه ایرانیان مقیم ‘اورنج کانتی’ شده است.
کاظمی به ‘لس آنجلس تایمز’ گفت: افرادی در جامعه ایرانیان مقیم آمریکا به سیاست خارجی ترامپ در مورد ایران و اعمال تحریم مجدد به کشورمان پس از امضای برجام مخالف هستند به این ترتیب دستگیری دو نفر به اتهام رفت و آمد به تهران نشان می دهد، دولت ترامپ نسبت به جامعه ایرانیان مقیم آمریکا دیدگاه منفی دارد.
فعالان مدنی جامعه ایرانیان مقیم آمریکا می گویند نباید اجازه داد سیاست آمریکا در مورد ایران در زندگی روزانه آنها تاثیر منفی داشته باشد.
نسرین رحیمیه استاد علوم انسانی دانشگاه کالیفرنیا در شهر اروین گفت: فضای سیاسی حاکم بر آمریکا در دوره ترامپ باعث ایجاد ترس و نگرانی برای جامعه ایرانیان مقیم کالیفرنیا شده است.
این استاد علوم انسانی دانشگاه گفت: دولت ترامپ می خواهد ایرانیان را به همان رنگی که می خواند در بیاورند، این چیزی است که باید مقابل آن اعتراض کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب