• صفحه نخست
  • >
  • اسلاید
  • >
  • از دولت انتقاد کنید،جایزه بگیرید/ تلاش ما کم کردن مشکلات کشور است /نمی توان مشکلات را صفر کرد

از دولت انتقاد کنید،جایزه بگیرید/ تلاش ما کم کردن مشکلات کشور است /نمی توان مشکلات را صفر کرد

  • ۱۳۹۷-۱۰-۲۵

[su_note note_color=”#7dc8e0″ text_color=”#110e00″ radius=”4″]رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز روز وحدت است، گفت: آنهایی که دولت را نقد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند. همه مردم باید حرف بزنند و انتقاد کنند اما در عین حال کشورشان را دوست دارند.[/su_note]

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، حسن روحانی بعدازظهر دوشنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان و افتتاح همزمان پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان، گفت: ۳۸ تفاهم نامه با اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومان در استان گلستان به امضا رسید که سه هزار میلیارد تومان آن ریالی و مابقی آن به یورو است.

وی با بیان این که امروز روز وحدت و اتحاد ماست، گفت: نباید این زمان اصلاح طلب و اصولگرا کرد، گرچه بد نیست اما وقتی دشمن به خانه ما حمله کرده حواسمان باید به او باشد و نباید دعواهای خانواده را مطرح کنیم.

روحانی تصریح کرد: ما نباید در مقابل دشمن تسلیم شویم و در مقابل فشار دشمن خود را ببازیم.

وی ادامه داد: زندگی پستی و بلندی دارد و از اینکه بار مسئولیت کشور بر عهده من و همکارانم است هیج نگرانی ندارم.

وی با بیان این که من امیدوار به آینده انقلاب‌مان هستم، اضافه کرد: حتما از این مشکلات عبور می‌کنیم و موفقیت‌هایی به دست می‌آوریم.

رئیس جمهور اظهار کرد: نمی‌توانیم مشکلات را به صفر برسانیم اما تلاش ما کم کردن مشکلات است.

وی با بیان این که خرید تضمینی گندم از کشاورزان ۲۲ درصد افزایش یافت، ادامه داد: برای حقوق بگیران افزایش ۲۰ درصدی را پیش بینی کرده‌ایم و توان ما همین است.
تمام ملت های دنیا روزهای سختی داشتند

وی اظهار کرد: تمام ملت‌های دنیا روزهای سخت داشتند؛ آلمان زمانی پیشرفت کرد که در جنگ جهانی دوم نابود و تقسیم شد اما همه به میدان آمدند و امروز کشوری توسعه یافته است.

روحانی با بیان این که بسیاری از ملت‌ها و کشورها روزهای سخت داشتند و دارند، اضافه کرد: مردم عراق سختی‌های زیادی کشیدند، این کشور ۱۵ سال قبل اشغال شد هنوز هم به طور کامل آزاد نیست و نمی‌تواند آمریکایی‌ها را بیرون کند.

وی ادامه داد: عراق پس از این همه سال و مشکلات هنوز تحت فشار سازمان ملل است اما ما از فصل هفت سازمان ملل خارج شده‌ایم.

رئیس جمهور بیان کرد: هر کشوری وارد فصل هفت سازمان ملل شد نظام آن را از بین بردند و فقط ایران از فصل هفت سازمان ملل با قدرت خارج شد.

وی گفت: در دادگاه لاهه مقابل آمریکا ایستادیم و در دو مرحله موفق شدیم؛ دادگاه لاهه در حکم موقت علیه آمریکا و به نفع ما رای داد و این کار مردم ایران است.

روحانی اضافه کرد: زمان وحدت و یگانگی است و امروز باید تمام جناح‌ها دست به دست هم دهیم و در مقابل آنهایی که به استعمار ایران چشم دوخته‌اند بایستیم.

وی اظهار کرد: زنان و جوانان ما باید در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی حضور داشته باشند؛ افتخار می کنم که هم معاون، هم فرماندار و هم در رده های مختلف بانوان فعالیت دارند.

رئیس جمهور با بیان این که وقتی زمان انتخابات از مردم دعوت کنیم نباید روز بعد یادمان برود، تصریح کرد: مردم نظر و انتقاد دارند و افتخار می‌کنم دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین نقدپذیری را در تاریخ ایران داشته است.
دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد پذیر ترین دولت تاریخ انقلاب

وی بیان کرد: آنهایی که از دولت انتقاد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند اما بدانند زمانی که انتقاد آزاد شد دامنه آن وسیع‌تر می‌شود و فقط مربوط به دولت نیست.

وی در ادامه با بیان این که گلستان استعدادهای فراوانی وجود دارد که باید از آن استفاده شود، اظهار کرد: گلستان لب ساحل است و چرا باید آب در کوزه و تشنه لب باشد؛ اولویت با همین استان است که لب دریای خزر قرار دارد.

روحانی تصریح کرد: دریای خزر اولویت و حق مردم گلستان است؛ شاید کشاورزی و آب شیرین کن سخت باشد اما با طرح گلخانه می‌توان موفق بود.

وی با بیان این که برای آب شرب باید این آب تامین شود و دولت پول می دهد، گفت: اگر صندوق می‌خواهد برای ۵۰۰ هکتار گلخانه سهم بگذارد ما مشکلی نداریم اما باید در این رابطه بیشتر بحث شود.

وی با بیان این که محیط زیست ممکن است گاهی اوقات سخت گیری کند، اظهار کرد: راجع به آشوراده بحث کردیم و توافقی انجام شد که بر مبنای آن جزیره آشوراده می‌تواند مرکز گردشگری جذابی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

رئیس جمهور اضافه کرد: پارک ملی گلستان یکی از ذخیره‌های طبیعی خدادادی است و باید از آن حراست و حفاظت کنیم.

وی بیان کرد: یکی از کارهای پرتاب ماهواره رصد جنگل‌های ما برای آتش سوزی است که شرایط را دقیق اطلاع می‌دهد تا بیشتر حراست و حفاظت کنیم.

وی اظهار کرد: به برخی قول‌های سفر قبلی عمل کردیم مانند طرح زهکشی که ۱۲ هزار هکتار بیش از قول عمل کردیم.

روحانی اضافه کرد: برای راه آهن گرگان – مشهد اقدامات لازم و کارهای مطالعاتی انجام شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار آن است اما با فاینانسور خارجی این طرح را پیش بردیم و اگر سرمایه گذار داخلی بیاید آن را دنبال خواهیم کرد زیرا دولت و صندوق به تنهایی قادر به تکمیل آن نیستند.

وی ادامه داد: برخی فکر می‌کنند بانک‌ها پولدار هستند اما پول‌های بانک برای مردم است؛ در زمینه مسکن برای مسکن اولی‌ها، آنهایی که سپرده گذاری کردند وام ۶ درصد پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: استاندار و شهرداری‌ها باید کمک کنند زیرا اراده جدی‌تری در وزارت مسکن وجود دارد و وزیر قول داده ۹۰۰ هزار واحد مسکونی را تکمیل و احداث خواهیم کرد.

رئیس جمهور با بیان این که سرمایه گذار باید سرمایه گذاری کند و خدمات را دولت می‌پذیرد، ادامه داد: جاهایی که می‌توانیم زمین مجانی در اختیار خواهیم گذاشت؛ زمین را مجانی در اختیار می‌گذاریم تا توسعه گران در آنجا مسکن بسازند.

وی بیان کرد: اولین هدف ما این است که خانه مردم در مقابل زلزله مقاوم باشد زیرا رفاه، امنیت و ثروت مردم بسیار مهم است.

روحانی با بیان این که در موضوع مسکن جدی خواهیم بود، تاکید کرد: بانک‌ها بار بسیار سنگینی در اقتصاد کشور بر دوش دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب