دومین مرحله رهاسازی آب از سد بوکان به دریاچه ارومیه آغاز شد

  • ۱۳۹۷-۱۱-۰۷

[su_note note_color=”#d8d7d2″ text_color=”#040404″ radius=”7″]مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت که دومین مرحله رهاسازی آب از سد بوکان که بزرگترین سد استان به شمار می رود، آغاز شده و تا اواخر بهمن ماه جاری ادامه دارد.[/su_note]

کیومرث دانشجو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرار است در این مرحله ۱۳۰ میلیون مترمکعب آب از سد بوکان به سمت دریاچه ارومیه رها شود.
وی اضافه کرد: در مرحله نخست رهاسازی آب از این سد طی دی ماه گذشته به سمت دریاچه ارومیه ۶۴ میلیون مترمکعب آب از این سد رها شده بود.
وی بیان کرد: همچنین در پاییز امسال ۹۲ میلیون مترمکعب از آب سدهای شهرچای ارومیه، زولای سلماس و مهاباد به سمت دریاچه ارومیه رها شده بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: مرحله دوم رهاسازی آب از این سدها نیز طی هفته های آینده با بررسی وضعیت آب پشت سد و تایید کارشناسان مربوطه انجام می گیرد.
دانشجو تاکید کرد: روستاییان و ساکنان محلی در زمان رهاسازی آب از سدها به سمت دریاچه ارومیه موارد ایمنی را رعایت کنند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید.
وی از کشاورزان منطقه نیز خواست در راستای حمایت از برنامه های احیای دریاچه ارومیه از برداشت های غیر مجاز آب در طول مسیرها برای اهداف زراعی خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر حدود یکهزار و ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای ۱۳ گانه آذربایجان غربی وجود دارد که ۵۹ درصد بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.
سد بوکان که بزرگترین سد آذربایجان غربی به شمار می رود، به تنهایی حدود ۴۰ درصد سهم آب پشت سدهای استان را به خود اختصاص داده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب