• صفحه نخست
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • اتهام حسین هدایتی به پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران ارشد بانک سرمایه

اتهام حسین هدایتی به پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران ارشد بانک سرمایه

  • ۱۳۹۷-۱۲-۰۸

پستچی نیوز- صبح امروز حسین هدایتی دولابی، مشهور به عابر بانک فوتبال با لباس راه راه زندان در دادگاه حاضر شد. این اولین جسله دادگاه او و ده متهم دیگر پرونده فساد مالی در بانک سرمایه است. این افراد متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند.

\پستچی نیوز- به گزارش فرارو، در جلسه امروز دادگاه کیفرخواست هدایتی قرائت شد. براساس این کیفرخواست او متهم به پولشویی شد. نماینده دادستان در این باره گفت: «آقای هدایتی دولابی در پوشش هشت شرکت اقدام به اخذ تسهیلات بانکی کرده و با گماردن افراد بی بضاعت و ناتوان در سمت‌های مدیریتی این شرکت‌ها توانسته است مبلغی به میزان ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را در قالب تسهیلات و یا ضمانت نامه تحصیل کند.»

هدایتی همچنین متهم به تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و کسب ۶۶ میلیارد تومان شده است. نماینده دادستان در این باره گفت: “تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اعتباری و با همکاری متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار وی وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه‌ها بوده است. به طوری که تاکنون ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم گذشته است، اما هنوز این معوقات پرداخت نگردیده است.”

براساس کیفرخواست هدایتی او “به لحاظ تاخیر در بازپرداخت تسهیلات از بانک سرمایه، ۱۵۰۰ میلیارد تومان معوقات از بانک سرمایه دارد و عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور برای او قابل انتساب خواهد بود.”

حسین هدایتی متهم به پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران ارشد بانک سرمایه است.

در جلسات گذشته دادگاه فساد در بانک سرمایه گفته شده بود “پرویز کاظمی (وزیر رفاه دولت احمدی نژاد) رئیس هیئت مدیره بانک سرمایه در ازای پرداخت تسهیلات ۶۰۰ میلیاردی به حسین هدایتی، در سمت هیئت مدیره شرکت استیل آذین منصوب شد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب