• صفحه نخست
  • >
  • سیاسی
  • >
  • بشار اسد: تصمیم دارم با پوتین دیدار کنم/ واکنش رئیس جمهور سوریه به تصمیم ترامپ برای ترور وی

بشار اسد: تصمیم دارم با پوتین دیدار کنم/ واکنش رئیس جمهور سوریه به تصمیم ترامپ برای ترور وی

  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۷

رئیس جمهور سوریه از تصمیم خود برای دیدار با رئیس جمهور روسیه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آر تی، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با خبرگزاری نووستی روسیه اعلام کرد تصمیم دارد تا با همتای روس خود در آینده دیدار کند.

رئیس جمهور سوریه اعلام کرد در زمان کنونی، گفت و گوهای تلفنی میان دو طرف برقرار است.

او گفت: ما (با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه) به شکلی اساسی از طریق تلفنی در ارتباط هستیم. هر کاری که اتفاق می افتد و یا نیازمند انجام مذاکرات است، به تبع (در آن خصوص) ما در ارتباطات هستیم. ما در آینده دیداری را خواهیم داشت؛ اما این مسأله به اوضاع سیاسی سوریه ارتباط دارد.

 به گفته بشار اسد دو طرف در آینده نزدیک مذاکراتی را از طریق تلفن به دلیل شیوع کرونا به انجام خواهند رساند.

از سوی دیگر، بشار اسد در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص تصمیم برای طرح ترور اسد گفت: این مسأله ای طبیعی است.

بشار اسد امروز، پنجشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ترور، شیوه آمریکایی هاست و این، کاری است که آنها پیوسته در طول دهه ها آن را در همه جا و در تمامی مناطق مختلف جهان به انجام رسانده اند. برای همین، این، مسأله ای جدید نیست.

او در ادامه افزود: شایسته است که پیوسته یادآوری کنیم که این نوع از طرح ها پیوسته وجود داشته و ما با وجود درگیری با آمریکایی ها، انتظار این مسأله را داریم. آنها سرزمین ما را اشغال کرده اند و به همین خاطر، این مسأله مورد انتظار است.

بشار اسد در بخش دیگری از سخنانش حضور نیروهای ایرانی را در داخل کشورش تکذیب کرد و گفت: این مسأله تنها به حضور کارشناسان نظامی که با ارتش سوریه همکاری می کنند، محدود می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب